25 Ağustos 2019 Pazar

Bayramiç Belediyesi Önüne Siyah Çelenk Bırakıldı

Bayramiç Belediyesi, Hizmet–İş Sendikası’na bağlı 57 işçinin haksız ve hukuksuz şekilde işten atıldığı gerekçesiyle protesto edildi.

Bayramiç Belediyesi Önüne Siyah Çelenk Bırakıldı
Haber Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2019 17:58 Bayramiç Haberleri

Bayramiç Belediyesi, Hizmet–İş Sendikası tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mert Uygun’on belediye başkanı seçilmesi sonrasında Bayramiç Belediyesi’nde Hizmet–İş Sendikası üyesi 57 işçinin hukuka aykırı bir şekilde işten atıldığı gerekçesiyle protesto edildi.

Bayramiç Belediyesi önünde toplanan kalabalık basın açıklamasında bulunarak Belediye Hizmet Binası önüne siyah çelenk bıraktı.
Basın açıklamasına Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Hizmet–İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, sendika üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protesto esnasında konuşan Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Son 5 yılda yapılan hizmetlerle, Mehmet Akif Ersoy evi gibi gün yüzüne çıkarılan değerleriyle ulusal gündemde yer alan Bayramiç’imizin maalesef bugün nüfusuyla orantılandığında CHP’nin Türkiye’de en fazla belediye işçisi çıkardığı ilçe olarak ulusal basının gündeminde yer almasından duyduğumuz üzüntüyü ifade ettik. Seçim döneminde “Bütün işçilere NAMUS SÖZÜ ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak” diyen Sayın Kılıçdaroğlu’na sözünü tekrar hatırlatıyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protestolar eşliğinde Bayramiç Belediye’si önüne siyah çelenk bırakan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Paylaş:
Evciler Köyünde Orman Yangını

Bayramiç Haberleri

Evciler Köyünde Orman Yangını

Bayramiç Evciler Köyünde çıkan orman yangını, köylülerin ve ekiplerin müdahalesiyle büyümeden

Köyde Pompalı Tüfekle Cinayet

Bayramiç Haberleri

Köyde Pompalı Tüfekle Cinayet

Bayramiç ilçesi Gedik köyü köy odasında çıkan kavga sırasında silahla vurulan Serhat Erişen (fotoğrafta), hayatını kaybetti.

Silahlı Kavgada İki Kardeş Yaralandı

Bayramiç Haberleri

Silahlı Kavgada İki Kardeş Yaralandı

Bayramiç'te borç meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada silahla vurulan iki kardeş