22 Şubat 2024 Perşembe

Bayramiç Belediyesi Önüne Siyah Çelenk Bırakıldı

Bayramiç Belediyesi, Hizmet–İş Sendikası’na bağlı 57 işçinin haksız ve hukuksuz şekilde işten atıldığı gerekçesiyle protesto edildi.

Bayramiç Belediyesi Önüne Siyah Çelenk Bırakıldı
Haber Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2019 17:58 Bayramiç Haberleri

Bayramiç Belediyesi, Hizmet–İş Sendikası tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mert Uygun’on belediye başkanı seçilmesi sonrasında Bayramiç Belediyesi’nde Hizmet–İş Sendikası üyesi 57 işçinin hukuka aykırı bir şekilde işten atıldığı gerekçesiyle protesto edildi.

Bayramiç Belediyesi önünde toplanan kalabalık basın açıklamasında bulunarak Belediye Hizmet Binası önüne siyah çelenk bıraktı.
Basın açıklamasına Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Hizmet–İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, sendika üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protesto esnasında konuşan Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Son 5 yılda yapılan hizmetlerle, Mehmet Akif Ersoy evi gibi gün yüzüne çıkarılan değerleriyle ulusal gündemde yer alan Bayramiç’imizin maalesef bugün nüfusuyla orantılandığında CHP’nin Türkiye’de en fazla belediye işçisi çıkardığı ilçe olarak ulusal basının gündeminde yer almasından duyduğumuz üzüntüyü ifade ettik. Seçim döneminde “Bütün işçilere NAMUS SÖZÜ ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak” diyen Sayın Kılıçdaroğlu’na sözünü tekrar hatırlatıyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protestolar eşliğinde Bayramiç Belediye’si önüne siyah çelenk bırakan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Paylaş:
10 Kasım Töreninde Sirenler 6 Dakika Erken Çaldı

Bayramiç Haberleri

10 Kasım Töreninde Sirenler 6 Dakika Erken Çaldı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yılı dolayısıyla Bayramiç ilçesinde yapılan anma töreninde sirenlerin 6 dakika erken çalındığının

Define Aramak İçin 40 Metrelik Çukur Kazdılar

Bayramiç Haberleri

Define Aramak İçin 40 Metrelik Çukur Kazdılar

Bayramiç'te yaklaşık 40 metre derinliğinde çukur açarak define aradıkları iddia edilen 5 şüpheli jandarma ekipleri tarafından gözaltına

Cezaevi Firarisi Çatıda Yakalandı

Bayramiç Haberleri

Cezaevi Firarisi Çatıda Yakalandı

Bayramiç ilçesine bağlı Türkmenli Köyü'nde cezaevi firarisi olan şahıs, jandarma ekipleri tarafından evinin çatısında saklanırken