11. Biga Fuarı Açıldı

11. Biga Fuarı Açıldı

Güney Marmara’nın önemli fuarları arasında yer alan “11. Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı” törenle açıldı.

Biga’nın 20 bin metrekarelik alana sahip kapalı pazar yerinde düzenlenen ve üç gün açık kalacak fuara katılan 132 firma, bin peronda 500’e yakın firma stant açtı.

Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Baştürk, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, iş adamları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Şadan Doğan, açılışta yaptığı konuşmada, stant taleplerini yeterince kabul edemediklerini bu nedenle de gelecek yıl fuar stantlarını açık havada daha geniş bir alana taşımayı hedeflediklerini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise Biga’nın Çanakkale’nin önemli ticaret merkezlerinden birisi olduğunu söyledi.

Ayvacık, Ezine, Bayramiç bandında özellikle zeytinyağı ve peynirin daha kıymetli hale gelmesi için bölgeye Organize Sanayi Bölgesi yapılması için çok büyük mesai harcadıklarını anlatan Turan, şöyle konuştu:

“İnşallah 2017’ye kalkınma planına oranın alınmasını istiyoruz. Gıda, Sanayi Organize Sanayi Bölgesi yapılması bölgenin ayağa kalkmasını sağlayacak. Assos ve Truva bölgesi ile ilgili iddialarımız var. O bölgenin turizm ile anılmasını istiyoruz. Lapseki Çanakkale Eceabat Gelibolu arasında köprümüzün temelini inşallah 18 Mart tarihi içerisinde atmayı kader biliyoruz. Esnafımızın, tarımla uğraşanımızın, çok daha rahat şekilde ürünlerini ihraç edebilmesi için o köprü çok önemli. Daha hızlı iş yapmak için artık köprüye 2017’de Bismillah deyip başlamak istiyoruz. Kapalı sistemi öne çıkartmak istiyoruz. Suyun damladığı yer bereket oluyor. Biga’ya yakın olduğu için Bandırma Port adı ile dünyanın örnek limanlarından birini yapmak istiyoruz. İhracatımızın sanayi ve tarım başta olmak üzere daha hızlı yapılması için o limanın çok önemli. Biga bölgesi ithal kömürle termik santral hakkını fazlası ile bitirmiş durumda. Daha fazla burada termik santral olmaksızın her türlü sektöre her türlü yatırıma biz destek olmak istiyoruz. Geliniz tarımla ilgili turizmle ilgili ne varsa üretelim destek olmaya çalışalım.”

Fuara katılanlar daha sonra stantları gezdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Biga Biga Belediye Başkanı Biga Fuarı Biga Organize Sanayi Bölgesi Biga Ticaret Borsası Biga Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Turan Chp Çanakkale Milletvekili İsmail Işık Mesut Okyay Muharrem Erkek Şadan Doğan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ülgür Gökhan Taksi Sahipleriyle Bir Araya Geldi14 Aralık 2018

Ülgür Gökhan Taksi Sahipleriyle Bir Araya Geldi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ticari taksi sahipleri ile bir araya geldi. Çanakkale Belediye

Bosna Hersek Heyeti Tarihi Alan’da14 Aralık 2018

Bosna Hersek Heyeti Tarihi Alan’da

Çanakkale’ye gelen Bosna Hersek heyeti Tarihi Alan’ı gezdi. Lapseki Belediyesi’nin kardeş şehri olan Bosna

Müdür Dokuz’dan Kütüphane Ziyareti14 Aralık 2018

Müdür Dokuz’dan Kütüphane Ziyareti

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, kütüphane ziyaretlerine devam ediyor. Kitap okumanın ve

ÇARO Yönetiminden Kemal Dokuz’a Ziyaret14 Aralık 2018

ÇARO Yönetiminden Kemal Dokuz’a Ziyaret

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) yönetimi Kemal Dokuz’u ziyaret etti. Çanakkale Bölgesel Turist