Reklam

Başkan Işık, Adaspor’a Lokal Tapusunu Verdi

Bu sene Bigaspor ile beraber Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Adaspor Kulübü’nü ziyaret eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, lokalde kulübe ait bölümlerin tapusunu Kulüp Başkanı Muharrem Korkmaz’a teslim

Başkan Işık, Adaspor’a Lokal Tapusunu Verdi
Haber Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 13:00 Biga Haberleri

Bu sene Bigaspor ile beraber Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Adaspor Kulübü’nü ziyaret eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, lokalde kulübe ait bölümlerin tapusunu Kulüp Başkanı Muharrem Korkmaz’a teslim etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Atilla Diren, belediye meclis üyeleri, kulüp yönetimi ve parti yöneticilerinin katılmış olduğu toplantıda konuşan Başkan Işık, “Biga’nın çok önemli bir noktasındayız. Buna vesile olmaktan dolayı mutluyum. Vermiş olduğumuz bütün sözlerimizi yerine getiriyoruz. Verilemez denen Yeşilada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü’nün de tapusunu vermiştik.” sözlerini kurdu.

Başkan İsmail Işık burada yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

“Güzel bir akşam, güzel bi haber ile buradayız. Yeni ay önce başladığımız bu süreci tamamladık. Kulüp lokalimizin ön tarafında ve yan tarafında yer alan bölümleri ile ilgili bugün Tapu Müdürlüğü’ndne Adaspor Kulübü adına tapuların geçmesini sağladık. İşlemleri tamamladık. Biraz sonra bu tapuları kulüp başkanımıza teslim edeceğim. Burası zaten 1970’li senelerde dönemin belediye başkanı rahmetli Hüseyin Onan tarafından Adaspor’a verilmişti. Yazışmalardan görülüyor. Yine kalan bölümün tapusunu vermek de bize nasip oldu. Bunun gururunu yaşıyoruz.”

Kulüp ve Mahalle Gençleri İçin Halı Saha

“Kocabaş Çayı boyundaki düzenlenemelerimiz sürüyor. Projesini hazırladık. Hem Adaspor’a gelir olması hem de antreman sahası olarak kullanılabilmesi adına büyük ebatlarda bir halı saha inşa edeceğiz. İlçemizde bulunan spor kulüplerinin başarıları gün geçtikte artıyor. Tarihimizde ilk defa iki kulübümüz aynı anda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecekler. Gereksinilerimiz de her geçen gün artıyor. Adaspor’a kazandıracğaımız bu halı saha tesisi hem Hamdibey Mahallesi’nde yaşayan gençler adına da bir spor alanı olacaktır.”

Tesisleyeşmeye Katkı

“Bugün Belediye Meclis Toplantıımızda Revizyon ve İlave İmar Planı taslağımız geldi. Burada hem Adaspor’a hem de Esnaf Odası’na bir kat fazla verdil. Bu alandaki eski yapıların yenilenmesi, daha modern ve çağdaş tesisler inşa edilmesine inşallah maddi anlamda katkısı olur. İnşallah bir ay sonunda sonuçlanacak bu süreç. Kulüp yönetimimiz ile konuştuk. Onların da tesisleşme için planları var.”

Paylaş:
Biga’da 18 Mart Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Biga Haberleri

Biga’da 18 Mart Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Biga Atatürk Kültür Merkezinde program

Öğrenciler Fidan Dikti

Biga Haberleri

Öğrenciler Fidan Dikti

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılı ve Orman Haftası Etkinlikleri çerçevesinde fidan dikim etkinliği

Biga’da Sosyal Konutların Temeli Atıldı

Biga Haberleri

Biga’da Sosyal Konutların Temeli Atıldı

Biga’da Sosyal Konut Temel Atma Töreni