Başkan Işık, Adaspor’a Lokal Tapusunu Verdi

Başkan Işık, Adaspor’a Lokal Tapusunu Verdi

Bu sene Bigaspor ile beraber Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Adaspor Kulübü’nü ziyaret eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, lokalde kulübe ait bölümlerin tapusunu Kulüp Başkanı Muharrem Korkmaz’a teslim etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Atilla Diren, belediye meclis üyeleri, kulüp yönetimi ve parti yöneticilerinin katılmış olduğu toplantıda konuşan Başkan Işık, “Biga’nın çok önemli bir noktasındayız. Buna vesile olmaktan dolayı mutluyum. Vermiş olduğumuz bütün sözlerimizi yerine getiriyoruz. Verilemez denen Yeşilada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü’nün de tapusunu vermiştik.” sözlerini kurdu.

Başkan İsmail Işık burada yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

“Güzel bir akşam, güzel bi haber ile buradayız. Yeni ay önce başladığımız bu süreci tamamladık. Kulüp lokalimizin ön tarafında ve yan tarafında yer alan bölümleri ile ilgili bugün Tapu Müdürlüğü’ndne Adaspor Kulübü adına tapuların geçmesini sağladık. İşlemleri tamamladık. Biraz sonra bu tapuları kulüp başkanımıza teslim edeceğim. Burası zaten 1970’li senelerde dönemin belediye başkanı rahmetli Hüseyin Onan tarafından Adaspor’a verilmişti. Yazışmalardan görülüyor. Yine kalan bölümün tapusunu vermek de bize nasip oldu. Bunun gururunu yaşıyoruz.”

Kulüp ve Mahalle Gençleri İçin Halı Saha

“Kocabaş Çayı boyundaki düzenlenemelerimiz sürüyor. Projesini hazırladık. Hem Adaspor’a gelir olması hem de antreman sahası olarak kullanılabilmesi adına büyük ebatlarda bir halı saha inşa edeceğiz. İlçemizde bulunan spor kulüplerinin başarıları gün geçtikte artıyor. Tarihimizde ilk defa iki kulübümüz aynı anda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecekler. Gereksinilerimiz de her geçen gün artıyor. Adaspor’a kazandıracğaımız bu halı saha tesisi hem Hamdibey Mahallesi’nde yaşayan gençler adına da bir spor alanı olacaktır.”

Tesisleyeşmeye Katkı

“Bugün Belediye Meclis Toplantıımızda Revizyon ve İlave İmar Planı taslağımız geldi. Burada hem Adaspor’a hem de Esnaf Odası’na bir kat fazla verdil. Bu alandaki eski yapıların yenilenmesi, daha modern ve çağdaş tesisler inşa edilmesine inşallah maddi anlamda katkısı olur. İnşallah bir ay sonunda sonuçlanacak bu süreç. Kulüp yönetimimiz ile konuştuk. Onların da tesisleşme için planları var.”

Biga İsmail Işık

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Biga’da Dereceye Giren Tatların Sunumu Yapıldı18 Ekim 2018

Biga’da Dereceye Giren Tatların Sunumu Yapıldı

Biga’nın 96’ncı Kurtuluş yıl dönümü sebebi ile düzenlenen yemek yarışmasında tatlı ve yemeklerin sunumu

İsmail Işık’a Öğretmenlerden Teşekkür18 Ekim 2018

İsmail Işık’a Öğretmenlerden Teşekkür

Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmenleri, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’a teşekkür ettiler.

İsmail Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği’ne Ziyaret18 Ekim 2018

İsmail Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği’ne Ziyaret

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Biga Kent Konseyi Başkanı Sedat Şahin, Türkiye Emekli

Karabiga’da Kadınlar İçin Spor Etkinlikleri16 Ekim 2018

Karabiga’da Kadınlar İçin Spor Etkinlikleri

Karabiga Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kadınlar için spor etkinlikleri başlıyor. Karabiga Belediyesi tarafından her sene