06 Haziran 2020 Cumartesi

Bayram Coşkusu Tekrar Yaşatıldı

Okulları kapanan köylerde bayram coşkusu tekrar yaşatıldı.

Bayram Coşkusu Tekrar Yaşatıldı
Haber Giriş Tarihi: 20 Nisan 2019 17:43 Biga Haberleri

Okulları kapatılmıştı, bayram coşkusu tekrar yaşatıldı.

Okulları kapanarak taşıma kapsamına alınan köylerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu yeniden yaşatıldı.

Biga’da okulları kapanarak taşıma kapsamına alınan köylerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yeniden yaşatmak, kutlamalara gelemeyen yaşlıları sevindirmek adına bu sene Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu proje kapsamında Dişbudak, Beypınar, Çataltepe, Doğandere ve Nusratiye Köylerinden Balıklıçeşme İlkokuku ve Ortaokuluna gelen öğrencilerin hazırlamış olduğu bayram programı Dişbudak köyünde kutlandı.

Köylerde okullar kapanmış olduktan sonra köylerine tekrar gelen bando takımı ve yapılan gösterilerden memnun olduklarını belirten vatandaşlar bundan sonraki senelerde de bu uygulamanın devam etmesini isteyerek Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’e teşekkürlerini ilettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Dışbudak Köyü Muhtarı Ömer Yüksel, Beypınar Muhtarı Levent Uz, Çataltepe Muhtarı Metin Gündüz, Nusretiye Muhtarı Şerif Fidan, Doğandere Muhtarı Mehmet Keskin, köylüler ve dört yüz elli öğrenci katıldı.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da