20 Mayıs 2019 Pazartesi

Bayram Coşkusu Tekrar Yaşatıldı

Okulları kapanan köylerde bayram coşkusu tekrar yaşatıldı.

Bayram Coşkusu Tekrar Yaşatıldı
Haber Giriş Tarihi: 20 Nisan 2019 17:43 Biga Haberleri

Okulları kapatılmıştı, bayram coşkusu tekrar yaşatıldı.

Okulları kapanarak taşıma kapsamına alınan köylerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu yeniden yaşatıldı.

Biga’da okulları kapanarak taşıma kapsamına alınan köylerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yeniden yaşatmak, kutlamalara gelemeyen yaşlıları sevindirmek adına bu sene Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu proje kapsamında Dişbudak, Beypınar, Çataltepe, Doğandere ve Nusratiye Köylerinden Balıklıçeşme İlkokuku ve Ortaokuluna gelen öğrencilerin hazırlamış olduğu bayram programı Dişbudak köyünde kutlandı.

Köylerde okullar kapanmış olduktan sonra köylerine tekrar gelen bando takımı ve yapılan gösterilerden memnun olduklarını belirten vatandaşlar bundan sonraki senelerde de bu uygulamanın devam etmesini isteyerek Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’e teşekkürlerini ilettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Dışbudak Köyü Muhtarı Ömer Yüksel, Beypınar Muhtarı Levent Uz, Çataltepe Muhtarı Metin Gündüz, Nusretiye Muhtarı Şerif Fidan, Doğandere Muhtarı Mehmet Keskin, köylüler ve dört yüz elli öğrenci katıldı.

Paylaş:
Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga Haberleri

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ülke çapında engelli bireyler için farkındalık yaratmak amacıyla kısa film yarışması

Biga’da  Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

Biga Haberleri

Biga’da Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

1964 yılında Kırım Savaşı sırasında İngiltere’den gelerek, Üsküdar’daki Selimiye Kışlası’nda hemşirelik yapan ve büyük ün kazanan Florance Nightingale’ın doğum günü

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

Biga Haberleri

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

ÇÖMÜ öğrencilerini taşıyan minibüs ıslak zeminde kayarak refüje çarptı, 17 kişi