Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Yenilendi

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yenilenme çalışmalarının tamamlanması üzerine açılışı, yapılan tören ile yapıldı. Çanakkale’de başlayan modern okul kazandırma çalışmaları yenilenen Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışı ile devam etti. Açılış törenine;

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Yenilendi
Haber Giriş Tarihi: 20 Eylül 2018 14:38 Biga Haberleri

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yenilenme çalışmalarının tamamlanması üzerine açılışı, yapılan tören ile yapıldı.

Çanakkale’de başlayan modern okul kazandırma çalışmaları yenilenen Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışı ile devam etti.

Açılış törenine; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, il ve ilçe protokolü, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, okulun öğrencilerinden Ahmet Salih Gökyüz’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol üyelerinin konuşmaları ile sürdü.

Özkan törende yapmış olduğu konuşmasında, 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemine büyük bir heyecan ve mutluluk ile başladıklamış oldıklarını belirtti. Özkan, ‘Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimizin; çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında, milli, ahlaki, kültürel ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. 2023 vizyonunda güçlenen Türkiye’nin inşasında önemli bir misyonu üstlenen eğitim kurumlarımız, özelinde ise İmam Hatip Okullarımız, bu topraklarda inşa edilen medeniyetin yeni sözcüleri ve öncüleri olacaktır’. dedi.

Protokol üyeleri tarafından kurdela kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi. Ardından yirmi dört derslik ve iki laboratuvarı bulunan okulun birimleri gezildi.

Paylaş:
Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga Haberleri

Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Recep Kara başpehlivan

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga Haberleri

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Sinan Akçıl, konser

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Biga Haberleri

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Sivil Toplum Platformunun (STP) 147. toplantısı Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda