Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Yenilendi

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yenilenme çalışmalarının tamamlanması üzerine açılışı, yapılan tören ile yapıldı. Çanakkale’de başlayan modern okul kazandırma çalışmaları yenilenen Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışı ile devam etti. Açılış törenine;

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Yenilendi
Haber Giriş Tarihi: 20 Eylül 2018 14:38 Biga Haberleri

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yenilenme çalışmalarının tamamlanması üzerine açılışı, yapılan tören ile yapıldı.

Çanakkale’de başlayan modern okul kazandırma çalışmaları yenilenen Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışı ile devam etti.

Açılış törenine; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, il ve ilçe protokolü, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, okulun öğrencilerinden Ahmet Salih Gökyüz’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol üyelerinin konuşmaları ile sürdü.

Özkan törende yapmış olduğu konuşmasında, 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemine büyük bir heyecan ve mutluluk ile başladıklamış oldıklarını belirtti. Özkan, ‘Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimizin; çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında, milli, ahlaki, kültürel ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. 2023 vizyonunda güçlenen Türkiye’nin inşasında önemli bir misyonu üstlenen eğitim kurumlarımız, özelinde ise İmam Hatip Okullarımız, bu topraklarda inşa edilen medeniyetin yeni sözcüleri ve öncüleri olacaktır’. dedi.

Protokol üyeleri tarafından kurdela kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi. Ardından yirmi dört derslik ve iki laboratuvarı bulunan okulun birimleri gezildi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da