04 Aralık 2023 Pazartesi

Biga Belediye Başkanı Mazbatasını Aldı

İtirazla sonucu 12 gündür mazbatasını alamayan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bu gün mazbatasını alarak göreve başladı.

Biga Belediye Başkanı Mazbatasını Aldı
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 13:15 Biga Haberleri

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bugün mazbatasını aldı. Öğlen saatlerinde Biga Adalet Sarayı’na giderek İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Olarak seçime giren Bülent Erdoğan 17.084 oy alarak belediye başkanı seçilmişti. En yakın rakibi Millet İttifakı Chp adayı İsmail Işık 16.626 oy almış ve ertesi gün itiraz süreci işletilerek bazı bölgelerde oylar yeniden sayılmaya başlamıştı.

İtirazlar sonucunda yapılan yeniden sayım neticesinde sonuç değişmeyince bu gün düzenlenen törenle Bülent Erdoğan mazbatasını alarak resmen göreve başladı.

Bülent Erdoğan, mazbata törenine, Cumhur İttifakı’ndan seçilen belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve partililerle birlikte geldi. Törende AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP Biga İlçe Başkanı Sadettin Saat de hazır bulundu.
Mazbatayı alan yeni başkan Bülent Erdoğan “Allah’ın izniyle Belediye Meclis üyelerimiz ve İl Genel Meclis üyelerimiz ile birlikte mazbatamızı teslim aldık. Bu mazbatayı büyük ailem Biga adına alıyorum. Bizlere güvenen, desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen ve teveccühleriyle bize bu mukaddes görevi veren tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. Biz gönüllere girmek ve gönül belediyeciliği yapmak istiyoruz. Bizim için Biga’ya hizmet vakti başlamıştır. Biga’mıza, şirin şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bülent Erdoğan, saat 16:00 da Biga Belediyesi’nde yapılacak olan devir teslim törenine tüm vatandaşları davet etti.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da