23 Ağustos 2019 Cuma

Biga Belediye Başkanı Mazbatasını Aldı

İtirazla sonucu 12 gündür mazbatasını alamayan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bu gün mazbatasını alarak göreve başladı.

Biga Belediye Başkanı Mazbatasını Aldı
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 13:15 Biga Haberleri

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bugün mazbatasını aldı. Öğlen saatlerinde Biga Adalet Sarayı’na giderek İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Olarak seçime giren Bülent Erdoğan 17.084 oy alarak belediye başkanı seçilmişti. En yakın rakibi Millet İttifakı Chp adayı İsmail Işık 16.626 oy almış ve ertesi gün itiraz süreci işletilerek bazı bölgelerde oylar yeniden sayılmaya başlamıştı.

İtirazlar sonucunda yapılan yeniden sayım neticesinde sonuç değişmeyince bu gün düzenlenen törenle Bülent Erdoğan mazbatasını alarak resmen göreve başladı.

Bülent Erdoğan, mazbata törenine, Cumhur İttifakı’ndan seçilen belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve partililerle birlikte geldi. Törende AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP Biga İlçe Başkanı Sadettin Saat de hazır bulundu.
Mazbatayı alan yeni başkan Bülent Erdoğan “Allah’ın izniyle Belediye Meclis üyelerimiz ve İl Genel Meclis üyelerimiz ile birlikte mazbatamızı teslim aldık. Bu mazbatayı büyük ailem Biga adına alıyorum. Bizlere güvenen, desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen ve teveccühleriyle bize bu mukaddes görevi veren tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. Biz gönüllere girmek ve gönül belediyeciliği yapmak istiyoruz. Bizim için Biga’ya hizmet vakti başlamıştır. Biga’mıza, şirin şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bülent Erdoğan, saat 16:00 da Biga Belediyesi’nde yapılacak olan devir teslim törenine tüm vatandaşları davet etti.

Paylaş:
İki Kadın Şüpheli Tutuklandı

Biga Haberleri

İki Kadın Şüpheli Tutuklandı

Biga'da bazı evlere girerek hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan iki kadın şüpheli tutuklandı.

Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

Biga Haberleri

Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde sağlık ocağının açılışını

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga Haberleri

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga ilçesinde aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp refüje devrilen otobüsteki yolculardan biri öldü, 28'i