Biga Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında Biga Belediyesi Meclis Salonunda meclis toplantısı yapıldı.

Biga Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 12 Haziran 2019 16:39 Biga Haberleri

Biga Belediye Meclisi Haziran – 2019 ayı olağan Meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Meclis toplantısında gündeme alınan 12 madde belediye meclis üyelerince görüşülürken ilk olarak Çiftçi Malları Murakabe Heyeti üye seçimi yapıldı. Toplantının ilk gündem maddesi kapsamında, 4081 sayılı Çiftçi Mallarını Koruma Kanunu gereğince Çiftçi Malları Murakabe Heyeti’ne gizli oy ile üyeler seçildi. Asil üyeler Yahya Bulan, Mümin Kahraman, Mehmet Tamer Ergün, Murat Ceylan ve Cüneyt Oflaz’dan oluşurken, yedek aday üyeler ise Kerim Özdemir, Sıtkı Keçeci, Mehmet Altındiş, Tevfik Başarır ve Taner Kömürcü’den oluştu.

Gündem maddeleri içinde bulunan, Belediye Başkanının zorunlu gördüğü takdirde, Belediye Meclis Üyeleri arasından görevlendireceği iki adet başkan yardımcısına ödenecek aylık ücretin tespitinin görüşülmesi esnasında söz alan CHP Grup Sözcüsü Ergün Tulnay eleştirilerde bulundu.
Chp sözcüsünün eleştirilerine yönelik Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da, “Bizler değerli halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek ve sorunları kısa zamanda çözebilmek için, kanun ve yasaların belediyelere verdiği bir hakkı kullanıyoruz ve belediye başkan yardımcılıklarını önemsiyoruz. Biz hizmet yolunda adım attığımızda her zaman bu iş ekip işi dedik ve belediyemizi de ekip ruhuyla yöneteceğimizi ifade ettik. Çünkü halkımızın teveccühüyle görevde bulunan her birimizin donanımı ve bilgi birikimi farklıdır. Şimdi hesap yapmasını çok iyi bilen arkadaşların belediye borcunun nereden nereye ulaşmasına rağmen son beş yılda neden bu hesapları yapmadığını da ben kendilerine soruyorum. Bu hesapları yapmayanlar şimdi başkan yardımcılarının matematiksel hesabını yapmaya çalışıyor. İlçe başkanlığınız, siyasi partiniz bir yazıyı yazarak önünüze koymuş ve siz de bunu burada okudunuz. Elbette ki bu da sizin göreviniz” sözleriyle yanıt verdi.

Toplantı gündeminde yer alan, Biga 1/5000 ölçekli ilave Revizyon Nazım İmar Planları ve 1/1000 ölçekli ilave Revizyon Uygulama İmar Planı Kararlarının, Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün raporu yazısı ile İmar Komisyon raporundaki plan tutanakları ve plan kararlarına yönelik detaylı bir şekilde inceleme ve araştırma yapılması için oybirliğiyle komisyona sevk edildi.

Gündem dışı olarak, 8-14 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’te gerçekleştirilecek olan Srebrenitsa katliamının anma etkinliklerine Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Biga’yı temsilen görevli katılım sağlamaları için görüşme yapıldı. Görüşmede, ulaşım olarak kullanılacak otobüsün belediye bütçesinden ödenmesi, katılımcıların diğer tüm giderlerinin ise kendileri tarafından karşılanması oybirliğiyle kabul edildi.

Diğer gündem maddelerinin de görüşülmesiyle Haziran ayı toplantısı sona erdi. Biga Belediye Meclisi Temmuz ayı Meclis toplantısı ise 2 Temmuz 2019 Salı günü yapılacak.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da