21 Eylül 2019 Cumartesi

Biga Belediyesi Öğrencilere Elma Dağıttı

Biga’da ilk ve ortaokullarda Yerli Malı haftası etkinlikleri düzenleniyor. Biga’da Yerli Malı Haftası olarak bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası sebebi ile ilk ve ortaokullarda çeşitli etkinlik düzenlendi. Biga Belediyesi tarafından

Biga Belediyesi Öğrencilere Elma Dağıttı
Haber Giriş Tarihi: 18 Aralık 2018 19:18 Biga Haberleri

Biga’da ilk ve ortaokullarda Yerli Malı haftası etkinlikleri düzenleniyor.

Biga’da Yerli Malı Haftası olarak bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası sebebi ile ilk ve ortaokullarda çeşitli etkinlik düzenlendi.

Biga Belediyesi tarafından okullara poşetlenmiş yerli ürünler dağıtılarak yerli üretim bilinci oluşturulmaya çalışılıyor. Bu sene de Biga Belediyesi tarafından Biga’daki yedi bin 915 öğrenciye elma dağıtımı gerçekleştirildi.
Biga Hamdibey Ortaokulu ile Dumlupınar Ortaokulu’nu ziyaret ederek elma dağıtımında bulunan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Evine meyve girmeyen yoktur. Şu veya bu şekilde hepiniz meyve yiyorsunuz. Biz yerli üretim elmaları okullarda bir bilinç oluşturmak için dağıtıyoruz. Yerli üretim artarsa ülkemiz daha kolay kalkınır. Yerli üretim artarsa nasıl üretildiği belli olmayan, hijyeni konusunda emin olmadığımız ürünler kullanmak zorunda kalmayız. Yerli üretimin desteklenmesi gerekiyor.” dedi.

Başkan Işık, Hamdibey Ortaokulu’nda yerli malı haftası kutlamasına denk gelince, bir süre sınıf öğretmeninin yerli malı haftası ile ilgili dersine katıldı.

Paylaş:
Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga Haberleri

Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Recep Kara başpehlivan

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga Haberleri

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Sinan Akçıl, konser

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Biga Haberleri

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Sivil Toplum Platformunun (STP) 147. toplantısı Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda