04 Temmuz 2022 Pazartesi

Biga Belediyesi Öğrencilere Elma Dağıttı

Biga’da ilk ve ortaokullarda Yerli Malı haftası etkinlikleri düzenleniyor. Biga’da Yerli Malı Haftası olarak bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası sebebi ile ilk ve ortaokullarda çeşitli etkinlik düzenlendi. Biga Belediyesi tarafından

Biga Belediyesi Öğrencilere Elma Dağıttı
Haber Giriş Tarihi: 18 Aralık 2018 19:18 Biga Haberleri

Biga’da ilk ve ortaokullarda Yerli Malı haftası etkinlikleri düzenleniyor.

Biga’da Yerli Malı Haftası olarak bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası sebebi ile ilk ve ortaokullarda çeşitli etkinlik düzenlendi.

Biga Belediyesi tarafından okullara poşetlenmiş yerli ürünler dağıtılarak yerli üretim bilinci oluşturulmaya çalışılıyor. Bu sene de Biga Belediyesi tarafından Biga’daki yedi bin 915 öğrenciye elma dağıtımı gerçekleştirildi.
Biga Hamdibey Ortaokulu ile Dumlupınar Ortaokulu’nu ziyaret ederek elma dağıtımında bulunan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Evine meyve girmeyen yoktur. Şu veya bu şekilde hepiniz meyve yiyorsunuz. Biz yerli üretim elmaları okullarda bir bilinç oluşturmak için dağıtıyoruz. Yerli üretim artarsa ülkemiz daha kolay kalkınır. Yerli üretim artarsa nasıl üretildiği belli olmayan, hijyeni konusunda emin olmadığımız ürünler kullanmak zorunda kalmayız. Yerli üretimin desteklenmesi gerekiyor.” dedi.

Başkan Işık, Hamdibey Ortaokulu’nda yerli malı haftası kutlamasına denk gelince, bir süre sınıf öğretmeninin yerli malı haftası ile ilgili dersine katıldı.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da