29 Ocak 2022 Cumartesi

Biga Fuarı Törenle Açıldı

Biga Fuarı 12. Kez kapılarını açtı. Bölgenin en büyük tanıtım etkinliği olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı (Biga Fuarı) bu gün yapılan açılış töreniyle başladı. Biga Belediyesi’nin 22 bin metrekarelik

Biga Fuarı Törenle Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 05 Ekim 2018 18:27 Biga Haberleri

Biga Fuarı 12. Kez kapılarını açtı.
Bölgenin en büyük tanıtım etkinliği olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı (Biga Fuarı) bu gün yapılan açılış töreniyle başladı.
Biga Belediyesi’nin 22 bin metrekarelik alana sahip kapalı pazar yerinde düzenlenen Biga Fuarı 5-7 Ekim tarihleri arasında açık kalacak.

Bu yıl 12. si düzenlenen fuar açılışına, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Şadan Doğan, daha yeni ve büyük bir kapalı alanda Biga Fuarı’nı açtıklarını söyledi. Bu sene ki fuarın daha çok tarım ve hayvancılık ağırlıklı olduğunu söyleyerek, “Her geçen yıl bu ağırlık artıyor. Bu artış hedefimize uygun ilerledikçe ikinci bir fuar için kolları sıvayacağımızı gösteriyor. İkinci fuarımız tarım ve hayvancılık dışındaki sanayi ve ticaret sektörlerinin yer aldığı genel bir fuar olacak. Biga yılda iki fuar yapabilecek potansiyele doğru hızla ilerliyor. Biz çalışıyoruz, üretiyoruz, daha fazlada üretmek istiyoruz. Destekler ve teşviklerin verilmesi gereken adresler ise bizleriz.” Konuşmasının devamında “Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, biz üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Fuarı’mızın Bigamıza, Güney Marmara’ya ve ülkemize hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum. Katılımcı firmalarımıza, ziyaretçilere ve siz tüm misafirlerimize, Biga TSO adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kaymakam Mustafa Can, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da fuar konuşmalarını gerçekleştirdiler.
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu konuşmasına CHP Çanakkale Milletvekillerine sitem ederek başladı. Milletvekili Özgür Ceylan’a desteklemelerin bir kısmını biliyorsunuz, bu konuları Ankara’da oturarak konuşmalıyız dedi. Ekonomik savaşın sadece Ak Partililere yapılmadığını Türkiye Cumhuriyetine yapıldığını söyleyerek birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Markalaşmaya da dikkat çeken İskenderoğlu, Yenice’nin kapya biberi, Lapseki’nin şeftalisi ve Biga’nın etiyle dünyada bir marka haline gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

Fuara katılan davetliler açılışın ardından stantları gezdi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da