30 Ocak 2023 Pazartesi

Biga İndirimli Alışveriş Günleri Başlıyor

Biga İndirimli Alışveriş Günleri tarihi belli oldu. Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin basın tanıtımı Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası

Biga İndirimli Alışveriş Günleri Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 06 Aralık 2018 20:00 Biga Haberleri

Biga İndirimli Alışveriş Günleri tarihi belli oldu.

Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin basın tanıtımı Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Emin Aktaş, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur’un katılımı ile gerçekleştirildi. Bu sene 20 Aralık günü başlayacak alışveriş günleri 23 Aralık tarihinde sona erecek.

Biga İndirimli Alışveriş Günleri etkinlikleri kapsamında Derya Uluğ (20 Aralık), Ayşe Çınar (21 Aralık), Gece Yolcuları (22 Aralık), Yeni Türkü (23 Aralık) konserlerinin yanı sıra yerel müzik grupları da sahne alacak. Mağazaların ürünlerinin sergileneceği sokak defilesi yine etkinlikler arasında olacak.

Etkinlikler süresince Çan Caddesi trafiğe kapatılarak sahne kurulacak. Ali Doğan Sokak’da çocuk etkinlikleri yapılacak. Belediye Ticaret Merkezi, Kapalı Çarşı ve Hasan Özden Sokak’ta çeşitli aktiviteler olacak.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’tan Esnafa Destek

Biga İndirimli Alışveriş Günleri basın tanıtımınında Biga Belediye Başkanı İsmail Işık şunları söyledi:

“’Ben bu kentin belediye başkanı olarak ulusal marketlerin her sokak başında olmasına karşıyım. Eleştirdiğim bir konudur. Ancak ruhsat vermeme şansımız yok. Uyarıyoruz. Yine de 3 ay sonra bir tane daha açıyorlar. Yerel yönetimlerin biraz daha güçlendirilmeleri lazım. Zincir mağaza olmadığı sürece daha önce oda kaydı olmadan iş yeri açıyor ve belediyeden ruhsat alıyorlardı. Şimdi en azından oda kaydını zorunlu tutuyoruz. Bu da bir denetim sağlıyor. Ancak serbest piyasa ve prosedürler var. Bu prosedürleri yerine getirenler iş yeri açıyorlar. Burada inisiyatif verilmesi lazım. Ahilik dönemindeki gedik uygulamasına benzer uygulamalar üzerinde çalışmalıyız. Yeni iş yeri açacaklara bir düzenleme getirmemiz gerekiyor. Nerede ne açılacağının belirli kriterlere göre belirlenmesi gerekiyor. Kaymakamlık, esnaf odaları ve belediye işbirliğinde kurulacak komisyonlarca bu çalışmalar yapılmalıdır.”

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da