02 Aralık 2023 Cumartesi

Biga MTAL O Protokolde

O protokolde Biga’dan bir okulda var.

Biga MTAL O Protokolde
Haber Giriş Tarihi: 28 Şubat 2019 14:31 Biga Haberleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. O protokolde Biga’dan bir okulda var.

TOBB ETÜ ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” gerçekleştirilen tören ile imzalandı. Yapılan protokol ile seksen bir şehirde bulunan seksen bir meslek lisesi protokol kapsamına alınarak reel sektör ve mesleki eğitim birbirine entegre edilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin salonunda gerçekleştirilen törene Çanakkale’yi temsilen Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Ulutaş katıldı.

Çanakkale’den de İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi protokol kapsamına alınan seksen bir meslek lisesi arasında yer aldı. Protokol kapsamına alınan bu okullarda atölyeler ve laboratuvarlar kurulurken mevcut olanlarda yenilenecek. Araştırma geliştirme ve tasarım atölyeleri faaliyete geçirilecek. Öğrencilere borsa ve oda üyesi firmalarda işbaşı eğitim ve staj yapabilme olanağı sağlanacak. Başarılı öğrencilere burs verilecek.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da