20 Mart 2019 Çarşamba
Reklam

Biga MTAL O Protokolde

O protokolde Biga’dan bir okulda var.

Biga MTAL O Protokolde
Haber Giriş Tarihi: 28 Şubat 2019 14:31 Biga Haberleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. O protokolde Biga’dan bir okulda var.

TOBB ETÜ ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” gerçekleştirilen tören ile imzalandı. Yapılan protokol ile seksen bir şehirde bulunan seksen bir meslek lisesi protokol kapsamına alınarak reel sektör ve mesleki eğitim birbirine entegre edilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin salonunda gerçekleştirilen törene Çanakkale’yi temsilen Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Ulutaş katıldı.

Çanakkale’den de İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi protokol kapsamına alınan seksen bir meslek lisesi arasında yer aldı. Protokol kapsamına alınan bu okullarda atölyeler ve laboratuvarlar kurulurken mevcut olanlarda yenilenecek. Araştırma geliştirme ve tasarım atölyeleri faaliyete geçirilecek. Öğrencilere borsa ve oda üyesi firmalarda işbaşı eğitim ve staj yapabilme olanağı sağlanacak. Başarılı öğrencilere burs verilecek.

Paylaş:
Biga’da Sosyal Konutların Temeli Atıldı

Biga Haberleri

Biga’da Sosyal Konutların Temeli Atıldı

Biga’da Sosyal Konut Temel Atma Töreni

Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı

Biga Haberleri

Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı

Küçük çocuk, kurtarılan kedisine sıkı sıkı sarıldı. Biga’da küçük çocuk, kurtarılan kedisine sıkı sıkı sarıldı. Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından

Biga’da Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Biga Haberleri

Biga’da Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Biga’da okul ziyaretleri devam ediyor. Biga Kaymakamı Mustafa Can ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayşe Doğan Mesleki ve