Biga MTAL O Protokolde

O protokolde Biga’dan bir okulda var.

Biga MTAL O Protokolde
Haber Giriş Tarihi: 28 Şubat 2019 14:31 Biga Haberleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. O protokolde Biga’dan bir okulda var.

TOBB ETÜ ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” gerçekleştirilen tören ile imzalandı. Yapılan protokol ile seksen bir şehirde bulunan seksen bir meslek lisesi protokol kapsamına alınarak reel sektör ve mesleki eğitim birbirine entegre edilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin salonunda gerçekleştirilen törene Çanakkale’yi temsilen Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Ulutaş katıldı.

Çanakkale’den de İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi protokol kapsamına alınan seksen bir meslek lisesi arasında yer aldı. Protokol kapsamına alınan bu okullarda atölyeler ve laboratuvarlar kurulurken mevcut olanlarda yenilenecek. Araştırma geliştirme ve tasarım atölyeleri faaliyete geçirilecek. Öğrencilere borsa ve oda üyesi firmalarda işbaşı eğitim ve staj yapabilme olanağı sağlanacak. Başarılı öğrencilere burs verilecek.

Paylaş:
Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga Haberleri

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ülke çapında engelli bireyler için farkındalık yaratmak amacıyla kısa film yarışması

Biga’da  Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

Biga Haberleri

Biga’da Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

1964 yılında Kırım Savaşı sırasında İngiltere’den gelerek, Üsküdar’daki Selimiye Kışlası’nda hemşirelik yapan ve büyük ün kazanan Florance Nightingale’ın doğum günü

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

Biga Haberleri

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

ÇÖMÜ öğrencilerini taşıyan minibüs ıslak zeminde kayarak refüje çarptı, 17 kişi