19 Ağustos 2019 Pazartesi

Biga’da Ahilik Haftası Kutlandı

Biga’da, Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Biga Cumhuriyet Meydanı'nda Biga Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören, Çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal

Biga’da Ahilik Haftası Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 22 Eylül 2018 14:36 Biga Haberleri

Biga’da, Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Biga Cumhuriyet Meydanı’nda Biga Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören, Çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan konuşmasında ahilik tarihsel gelişimini anlattı. Ahiliğin temelinde devlete sahip çıkmak olduğunu, birleştirici olduğunu belirtterek, “Devlete sahip çıkma adına bize ne düşen varsa yapmaya hazırız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’te yaptığı konuşmada Ahi Evran’ın, esnafların çalışma ilkelerini ve bu değerlerin önemini vurguladı.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur’da, ahilik kültüründen gelen esnaf ve sanatkarların her zaman devletin ve milletin yanında olduğunu, yaşanabilecek her türlü olumsuzlukta ilk yardıma koşacak kişilerin esnaf ve sanatkar olduğunu söyledi.
Halk oyunları gösterisinin ardından ahilik haftası kapsamında yapılan yarışmada başarı gösterenlere plaketleri takdim edildi.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkanı İsmail Işık, Chp Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, siyasi parti temsilcileri, ve vatandaşlar katıldı.
Toplu fotoğraf çekimi sonrasında program sona erdi.

Paylaş:
Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

Biga Haberleri

Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde sağlık ocağının açılışını

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga Haberleri

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga ilçesinde aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp refüje devrilen otobüsteki yolculardan biri öldü, 28'i

Jandarma Kayıp Koyunları Drone ile Buldu

Biga Haberleri

Jandarma Kayıp Koyunları Drone ile Buldu

Biga ilçesinde kaybolan koyunlar, jandarmanın drone ile yaptığı aramalar sonucu