Biga’da Ahilik Haftası Kutlandı

Biga’da, Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Biga Cumhuriyet Meydanı'nda Biga Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören, Çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal

Biga’da Ahilik Haftası Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 22 Eylül 2018 14:36 Biga Haberleri

Biga’da, Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Biga Cumhuriyet Meydanı’nda Biga Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören, Çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan konuşmasında ahilik tarihsel gelişimini anlattı. Ahiliğin temelinde devlete sahip çıkmak olduğunu, birleştirici olduğunu belirtterek, “Devlete sahip çıkma adına bize ne düşen varsa yapmaya hazırız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’te yaptığı konuşmada Ahi Evran’ın, esnafların çalışma ilkelerini ve bu değerlerin önemini vurguladı.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur’da, ahilik kültüründen gelen esnaf ve sanatkarların her zaman devletin ve milletin yanında olduğunu, yaşanabilecek her türlü olumsuzlukta ilk yardıma koşacak kişilerin esnaf ve sanatkar olduğunu söyledi.
Halk oyunları gösterisinin ardından ahilik haftası kapsamında yapılan yarışmada başarı gösterenlere plaketleri takdim edildi.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkanı İsmail Işık, Chp Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, siyasi parti temsilcileri, ve vatandaşlar katıldı.
Toplu fotoğraf çekimi sonrasında program sona erdi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da