10 Nisan 2021 Cumartesi

Biga’da Bilgi Yarışması Düzenlendi

Biga Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması düzenlendi. Biga’da ki on sekiz ortaokulun katılımı ile yapılan bilgi yarışması elemelerinde sekiz okul finale katılmaya hak kazanmıştı. Atatürk Kültür Merkezi’nde sekiz

Biga’da Bilgi Yarışması Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 20 Ocak 2019 7:00 Biga Haberleri

Biga Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması düzenlendi.

Biga’da ki on sekiz ortaokulun katılımı ile yapılan bilgi yarışması elemelerinde sekiz okul finale katılmaya hak kazanmıştı. Atatürk Kültür Merkezi’nde sekiz okulun katılmış olduğu Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması Finali yapıldı.

Yarışmaya Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Şube Müdürleri Duygu Çevirgen Uzun ve Ebru Kay, Okul Kurum Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Genel Kültür, Sosyal Bilgiler, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi olmak üzere yirmi soru sorulduğu finalde yarışmanın sonuna kadar okullar kıyasıya mücadele ettiler.

Yarışma sonunda Biga İmam Hatip Ortaokulu ve Biga Ortaokulu berabere kaldı. Yedek sorularının sonrasında yine berabere kalan iki okulun öğrencileri komisyon tarafından birinci ilan edildi. Cumhuriyet Ortaokulu Üçüncü oldu.
Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi, dereceye giren okullara ve öğrencilere hediye çeki ve plaket takdim edildi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da