15 Temmuz 2019 Pazartesi

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ülke çapında engelli bireyler için farkındalık yaratmak amacıyla kısa film yarışması düzenliyor.

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması
Haber Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2019 13:21 Biga Haberleri

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması düzenleniyor.

Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Eğitim kısa film yarışması ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilecek. Kısa film yarışmasına son başvuru tarihi 20 Mayıs 2019. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecek olan yarışmaya tüm Türkiye’de ki okullardan başvuru yapılması bekleniyor.
Projenin sahibi Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen kısa film projesiyle ilgili yaptığı açıklamasında, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek, onların daha iyi bir hayat sürmesi ve farkındalık yaratmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini anlattı.

“Engelsiz Eğitim” konulu kısa film yarışmasına, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kullarda eğitim ve öğretim gören resmi/özel tüm ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

Yarışma 24.04.2019 tarihinden başvuru almaya başladı. Yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Mayıs 2019 olacak. Proje değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek, değerlendirmesi yapılacak ve dereceye giren eserler 31 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak.
Derece alan öğrenci ve danışman öğretmenlerinde katılacağı bir ödül töreni ile projemiz tamamlanacaktır.
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Engelsiz Eğitim kısa film yarışması ödül töreni 10 Haziran 2019’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Paylaş:
Bigaspor’da İç Transferler Devam Ediyor

Biga Haberleri

Bigaspor’da İç Transferler Devam Ediyor

Yeni sezon öncesinde güçlü bir kadro kurmak ve biran önce hazırlıklara başlamak niyetinde olan Bigaspor, transfer çalışmalarını

İrem Derici’den Muhteşem Konser

Biga Haberleri

İrem Derici’den Muhteşem Konser

Biga Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Biga Alışveriş ve Kültür Festivali kapsamında sahneye çıkan İrem Derici, sevilen şarkılarıyla Bigalılara unutulmaz bir

Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başladı

Biga Haberleri

Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başladı

Biga Belediyesi tarafından organize edilen Alışveriş ve Kültür Festivali, Biga Kapalı Pazar Yeri’nde açılış töreniyle bu gün