Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ülke çapında engelli bireyler için farkındalık yaratmak amacıyla kısa film yarışması düzenliyor.

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması
Haber Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2019 13:21 Biga Haberleri

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması düzenleniyor.

Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Eğitim kısa film yarışması ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilecek. Kısa film yarışmasına son başvuru tarihi 20 Mayıs 2019. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecek olan yarışmaya tüm Türkiye’de ki okullardan başvuru yapılması bekleniyor.
Projenin sahibi Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen kısa film projesiyle ilgili yaptığı açıklamasında, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek, onların daha iyi bir hayat sürmesi ve farkındalık yaratmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini anlattı.

“Engelsiz Eğitim” konulu kısa film yarışmasına, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kullarda eğitim ve öğretim gören resmi/özel tüm ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

Yarışma 24.04.2019 tarihinden başvuru almaya başladı. Yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Mayıs 2019 olacak. Proje değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek, değerlendirmesi yapılacak ve dereceye giren eserler 31 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak.
Derece alan öğrenci ve danışman öğretmenlerinde katılacağı bir ödül töreni ile projemiz tamamlanacaktır.
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Engelsiz Eğitim kısa film yarışması ödül töreni 10 Haziran 2019’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da