20 Mayıs 2019 Pazartesi

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ülke çapında engelli bireyler için farkındalık yaratmak amacıyla kısa film yarışması düzenliyor.

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması
Haber Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2019 13:21 Biga Haberleri

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması düzenleniyor.

Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Eğitim kısa film yarışması ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilecek. Kısa film yarışmasına son başvuru tarihi 20 Mayıs 2019. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecek olan yarışmaya tüm Türkiye’de ki okullardan başvuru yapılması bekleniyor.
Projenin sahibi Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen kısa film projesiyle ilgili yaptığı açıklamasında, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek, onların daha iyi bir hayat sürmesi ve farkındalık yaratmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini anlattı.

“Engelsiz Eğitim” konulu kısa film yarışmasına, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kullarda eğitim ve öğretim gören resmi/özel tüm ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

Yarışma 24.04.2019 tarihinden başvuru almaya başladı. Yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Mayıs 2019 olacak. Proje değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek, değerlendirmesi yapılacak ve dereceye giren eserler 31 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak.
Derece alan öğrenci ve danışman öğretmenlerinde katılacağı bir ödül töreni ile projemiz tamamlanacaktır.
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Engelsiz Eğitim kısa film yarışması ödül töreni 10 Haziran 2019’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Paylaş:
Biga’da  Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

Biga Haberleri

Biga’da Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

1964 yılında Kırım Savaşı sırasında İngiltere’den gelerek, Üsküdar’daki Selimiye Kışlası’nda hemşirelik yapan ve büyük ün kazanan Florance Nightingale’ın doğum günü

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

Biga Haberleri

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

ÇÖMÜ öğrencilerini taşıyan minibüs ıslak zeminde kayarak refüje çarptı, 17 kişi

Biga’da E-Ticaret Eğitimi Verildi

Biga Haberleri

Biga’da E-Ticaret Eğitimi Verildi

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile n11.com işbirliğinde oda üyelerine E-Ticaret eğitimi