29 Ocak 2022 Cumartesi

Biga’da Genç Sesler Musiki Yarışması

Biga’da İmam Hatip Ortaokulları Arası Genç Sesler Musiki Yarışması yapıldı. Geleceğin sanatçı ve sanatsever bireylerini yetiştirmek, musiki kültürünün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak, öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak,

Biga’da Genç Sesler Musiki Yarışması
Haber Giriş Tarihi: 25 Aralık 2018 5:32 Güncelleme: Biga Haberleri

Biga’da İmam Hatip Ortaokulları Arası Genç Sesler Musiki Yarışması yapıldı.

Geleceğin sanatçı ve sanatsever bireylerini yetiştirmek, musiki kültürünün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak, öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlere teşvik etmek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak hedefi ile planlanan yarışma Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Şehit İbrahim Ateş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde düzenlenen yarışmada altı Anadolu İmam Hatip Lisesinin ve üç İmam Hatip Ortaokulunun öğrencileri yarıştı. İmam Hatip Ortaokulları Arası Genç Sesler Musiki Yarışmasına Kaymakam Mustafa Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük katıldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Çanakkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İlim Yayma Cemiyeti başkan yardımcısı İsmat Varlık tarafından verildi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da