Biga’da İlk Yardım Eğitimi

Biga’da ilk yardım eğitimi düzenlendi. Eğitimci Deniz Karadeniz, Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde anneler ve babalar, potansiyel anneler ve babalar, öğretmenler, bebek ve çocuk bakıcıları, bebekler ve çocuklar ile baş başa kalan

Biga’da İlk Yardım Eğitimi
Haber Giriş Tarihi: 03 Aralık 2018 19:03 Güncelleme: Biga Haberleri

Biga’da ilk yardım eğitimi düzenlendi.

Eğitimci Deniz Karadeniz, Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde anneler ve babalar, potansiyel anneler ve babalar, öğretmenler, bebek ve çocuk bakıcıları, bebekler ve çocuklar ile baş başa kalan tüm yetişkinler için ilk yardım eğitimi gerçekleştirdi.

Karadeniz; ilk yardım eğitiminin amacını şöyle açıklıyor:

“Bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek en ufak kaza bile doğal olarak ebeveynlerin kabusudur. Ne yazık ki, böyle bir durum ile karşı karşıyayken çaresiz kalmak, paniğe kapılıp geç tepki vermek, hatta istemeyerek yanlış bir şeyler yapmak mümkün olabilmektedir. Ne kadar dikkatli ve bilinçli olursanız olun çocuğunuzun başına gelebilecek tüm kazalardan onu korumanız çok zor. Fakat kaza durumunda doğru ilk yardım uygulamalarını yapabilirseniz ciddi yaralanmaları ve hayati tehlikeleri önleyebilir, çocuğunuzun kolay bir şekilde iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz. Doğru şeyleri yapabilmek sadece bunları bilmek ile mümkün olduğuna göre, Öpünce Geçmeyen Uflar için hangi ilk yardım uygulamalarını yapabileceğinizi önceden biliyor olmak, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kendinizden emin ve çabuk hareket edebilmenizi sağlar; ki bunlar, ilk yardım uygulamalarında hayati önem taşımaktadır.”

Eğitimci Karadeniz eğitime katılanların eğitim sonunda; “Bebekleri ve çocukları kazalara karşı koruyabilme ve onlar için güvenli bir çevre oluşturma konusunda farkındalık kazanabilme, Doğru bilinen yanlışlardan kurtularak yerlerine bilimsel doğruları koyabilme, İlk yardımın temel uygulamalarını öğrenip, bunları doğru zamanda doğru şekilde uygulayabilme, insan vücudunu tanıyarak yaşamsal bulguların kontrolünü yapıp izleyebilme, Acil durumlar karşısında hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülebilmesinin sağlanması, durumun kötüleşmesinin önlenmesi ve iyileşmenin kolaylaştırılması için gerekli olan ilk yardım bilgilerini öğrenme ve uygulayabilme becerisi kazanabilme” bilgi ve becerilerini kazanacaklarını iddia ediyor.

Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik sonunda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın eşi Ruhan Işık, Deniz Karadeniz’e teşekkür etti.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da