Biga’da İlk Yardım Eğitimi

Biga’da ilk yardım eğitimi düzenlendi. Eğitimci Deniz Karadeniz, Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde anneler ve babalar, potansiyel anneler ve babalar, öğretmenler, bebek ve çocuk bakıcıları, bebekler ve çocuklar ile baş başa kalan

Biga’da İlk Yardım Eğitimi
Haber Giriş Tarihi: 03 Aralık 2018 19:03 Güncelleme: Biga Haberleri

Biga’da ilk yardım eğitimi düzenlendi.

Eğitimci Deniz Karadeniz, Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde anneler ve babalar, potansiyel anneler ve babalar, öğretmenler, bebek ve çocuk bakıcıları, bebekler ve çocuklar ile baş başa kalan tüm yetişkinler için ilk yardım eğitimi gerçekleştirdi.

Karadeniz; ilk yardım eğitiminin amacını şöyle açıklıyor:

“Bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek en ufak kaza bile doğal olarak ebeveynlerin kabusudur. Ne yazık ki, böyle bir durum ile karşı karşıyayken çaresiz kalmak, paniğe kapılıp geç tepki vermek, hatta istemeyerek yanlış bir şeyler yapmak mümkün olabilmektedir. Ne kadar dikkatli ve bilinçli olursanız olun çocuğunuzun başına gelebilecek tüm kazalardan onu korumanız çok zor. Fakat kaza durumunda doğru ilk yardım uygulamalarını yapabilirseniz ciddi yaralanmaları ve hayati tehlikeleri önleyebilir, çocuğunuzun kolay bir şekilde iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz. Doğru şeyleri yapabilmek sadece bunları bilmek ile mümkün olduğuna göre, Öpünce Geçmeyen Uflar için hangi ilk yardım uygulamalarını yapabileceğinizi önceden biliyor olmak, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kendinizden emin ve çabuk hareket edebilmenizi sağlar; ki bunlar, ilk yardım uygulamalarında hayati önem taşımaktadır.”

Eğitimci Karadeniz eğitime katılanların eğitim sonunda; “Bebekleri ve çocukları kazalara karşı koruyabilme ve onlar için güvenli bir çevre oluşturma konusunda farkındalık kazanabilme, Doğru bilinen yanlışlardan kurtularak yerlerine bilimsel doğruları koyabilme, İlk yardımın temel uygulamalarını öğrenip, bunları doğru zamanda doğru şekilde uygulayabilme, insan vücudunu tanıyarak yaşamsal bulguların kontrolünü yapıp izleyebilme, Acil durumlar karşısında hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülebilmesinin sağlanması, durumun kötüleşmesinin önlenmesi ve iyileşmenin kolaylaştırılması için gerekli olan ilk yardım bilgilerini öğrenme ve uygulayabilme becerisi kazanabilme” bilgi ve becerilerini kazanacaklarını iddia ediyor.

Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik sonunda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın eşi Ruhan Işık, Deniz Karadeniz’e teşekkür etti.

Paylaş:
Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga Haberleri

Biga’da Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ülke çapında engelli bireyler için farkındalık yaratmak amacıyla kısa film yarışması

Biga’da  Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

Biga Haberleri

Biga’da Dünya Hemşireler Günü Kutlandı

1964 yılında Kırım Savaşı sırasında İngiltere’den gelerek, Üsküdar’daki Selimiye Kışlası’nda hemşirelik yapan ve büyük ün kazanan Florance Nightingale’ın doğum günü

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

Biga Haberleri

Üniversite Öğrencilerini Taşıyan Minibüs Devrildi

ÇÖMÜ öğrencilerini taşıyan minibüs ıslak zeminde kayarak refüje çarptı, 17 kişi