Biga’da Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Hizmete Girdi

Biga'da 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım törenini yapıldı. Toplam 18 milyon lira olarak maliyetlendirilen ve şu ana kadar 7 km lik bölümü tamamlanan kanalizasyon ve yağmur suyu

Biga’da Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Hizmete Girdi
Haber Giriş Tarihi: 26 Eylül 2018 20:36 Biga Haberleri

Biga’da 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım törenini yapıldı.

Toplam 18 milyon lira olarak maliyetlendirilen ve şu ana kadar 7 km lik bölümü tamamlanan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı projesi bu gün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Chp Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın katılımıyla İstiklal Mahallesi Kasaplar Sokak’ta gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı projesiyle 100 yıl boyunca alt yapı sorunu yaşamayacaklarını dile getirdi. Önce alt yapı sorunlarıyla ilgilendiklerini ve şehrin geleceğini düşünerek planlama yaptıklarını anlattı. Konuşmasının sonunda ”Yaşanacak Şehir Biga vizyonunun önemli bir aşaması olan çalışmamızın tanıtım törenine katılıp bizi yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza teşekkür ederim” dedi.

Japon Bankası (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu, 9 belediyenin kanalizasyon ve alt yapılarının geliştirilmesi için Türkiye’de İller Bankası iş birliğiyle desteklediklerini söyledi.
Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima Türk ve Japon dostluğunun önemine vurgu yaparak alt yapının önemini anlattı.

Tören sonrasında, Biga Şehir Parkı’nda Türk-Japon Dostluk Anıtı’nın açılışı, Japon Büyükelçi Akio Miyajima ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da