19 Ağustos 2019 Pazartesi

Biga’da Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Hizmete Girdi

Biga'da 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım törenini yapıldı. Toplam 18 milyon lira olarak maliyetlendirilen ve şu ana kadar 7 km lik bölümü tamamlanan kanalizasyon ve yağmur suyu

Biga’da Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Hizmete Girdi
Haber Giriş Tarihi: 26 Eylül 2018 20:36 Biga Haberleri

Biga’da 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım törenini yapıldı.

Toplam 18 milyon lira olarak maliyetlendirilen ve şu ana kadar 7 km lik bölümü tamamlanan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı projesi bu gün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Chp Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın katılımıyla İstiklal Mahallesi Kasaplar Sokak’ta gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı projesiyle 100 yıl boyunca alt yapı sorunu yaşamayacaklarını dile getirdi. Önce alt yapı sorunlarıyla ilgilendiklerini ve şehrin geleceğini düşünerek planlama yaptıklarını anlattı. Konuşmasının sonunda ”Yaşanacak Şehir Biga vizyonunun önemli bir aşaması olan çalışmamızın tanıtım törenine katılıp bizi yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza teşekkür ederim” dedi.

Japon Bankası (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu, 9 belediyenin kanalizasyon ve alt yapılarının geliştirilmesi için Türkiye’de İller Bankası iş birliğiyle desteklediklerini söyledi.
Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima Türk ve Japon dostluğunun önemine vurgu yaparak alt yapının önemini anlattı.

Tören sonrasında, Biga Şehir Parkı’nda Türk-Japon Dostluk Anıtı’nın açılışı, Japon Büyükelçi Akio Miyajima ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Paylaş:
Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

Biga Haberleri

Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde sağlık ocağının açılışını

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga Haberleri

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga ilçesinde aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp refüje devrilen otobüsteki yolculardan biri öldü, 28'i

Jandarma Kayıp Koyunları Drone ile Buldu

Biga Haberleri

Jandarma Kayıp Koyunları Drone ile Buldu

Biga ilçesinde kaybolan koyunlar, jandarmanın drone ile yaptığı aramalar sonucu