Biga’da Yaz Kursları Şenliği Başladı

Biga Bilgi Evleri ve Atatürk Kültür Merkezi’nde yaz sezonu boyunca eğitim alan öğrenciler için şenlik düzenlendi. Belediye Meydanı’nda düzenlenen şenliğe, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür

Biga’da Yaz Kursları Şenliği Başladı
Haber Giriş Tarihi: 08 Ağustos 2018 21:06 Biga Haberleri

Biga Bilgi Evleri ve Atatürk Kültür Merkezi’nde yaz sezonu boyunca eğitim alan öğrenciler için şenlik düzenlendi.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen şenliğe, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş ve kentliler katıldı.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, törende yapmış olduğu konuşmada, 2014 senesinde göreve geldiklerinde ilçede kültürel faaliyetlerin neredeyse yok denilecek kadar az olduğunu belirterek, “Dört seneden bu yana özellikle Bilgi Evler ve Atatürk Kültür Merkezi’nde yapmış olduğumuz etkinlikler ile Biga’nın o değişen, gülen, gelişen yüzünü ortaya çıkardık. Bu sene otuz sekiz kursta 39 eğitmen ile üç bin 35 öğrenci faaliyet gösterdi.” açıklamalarında bulundu.

Şenlikte çocuklar, modern dans, tiyatro, halk oyunları, bale, keman, gitar, bağlama, jimnastik, karate ve çocuk korosu gösterilerini sergiledi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da