22 Temmuz 2019 Pazartesi

Bigalı Öğrencilerden “Çöpünü Değil Sevgini Bırak” Etkinliği

Biga’da ilkokul öğrencileri çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla "çöpünü değil sevgini bırak" etkinliği düzenledi.

Bigalı Öğrencilerden “Çöpünü Değil Sevgini Bırak” Etkinliği
Haber Giriş Tarihi: 04 Mayıs 2019 14:34 Biga Haberleri

Biga Fatih İlkokulu 3. sınıf öğrencileri “çöpünü değil sevgini bırak” sloganı ile çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenledi.
Abdiağa Piknik Alanında düzenlenen etkinlikte öğrenciler doğadan topladıkları maddelerden yaptıkları kıyafetlerle defile düzenledi. Minik öğrenciler kırmızı halı üzerinde yürüyerek katı atıklardan oluşan kıyafetlerini sergileyerek eğlenceli dakikalar yaşadı.

Etkinliğe, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Fatih İlkokulu Okul Müdürü Ahmet Ulus, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, konuşmasında, “Toplumda farkındalık yaratmak için herkes farklı etkinlikler yapıyor ama ben ilk defa bu kadar güzel, yerinde ve orijinal projeye denk geldim. Burada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Bu ve buna benzer projelerin çoğalmasını istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Okul müdürü Ahmet Ulus ise canlıların yaşaması için toprağa, suya ve havaya ihtiyaçları olduğunu belirterek, pet şişelerin doğada kaybolabilmesi için ortalama 400 yıl geçmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasının devamında “Bunu düşündüğümüz zaman yere atacağımız bir tek çöpün bile doğaya ne kadar zarar verebileceğini bilmemiz gerekiyor. Gelecek nesillere daha iyi yaşam sunmak, daha temiz bir çevre bırakmak için çöpünü değil sevgini bırak diyorum.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
Bigaspor’da İç Transferler Devam Ediyor

Biga Haberleri

Bigaspor’da İç Transferler Devam Ediyor

Yeni sezon öncesinde güçlü bir kadro kurmak ve biran önce hazırlıklara başlamak niyetinde olan Bigaspor, transfer çalışmalarını

İrem Derici’den Muhteşem Konser

Biga Haberleri

İrem Derici’den Muhteşem Konser

Biga Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Biga Alışveriş ve Kültür Festivali kapsamında sahneye çıkan İrem Derici, sevilen şarkılarıyla Bigalılara unutulmaz bir

Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başladı

Biga Haberleri

Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başladı

Biga Belediyesi tarafından organize edilen Alışveriş ve Kültür Festivali, Biga Kapalı Pazar Yeri’nde açılış töreniyle bu gün