30 Ocak 2023 Pazartesi

Bigalı Öğrencilerden “Çöpünü Değil Sevgini Bırak” Etkinliği

Biga’da ilkokul öğrencileri çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla "çöpünü değil sevgini bırak" etkinliği düzenledi.

Bigalı Öğrencilerden “Çöpünü Değil Sevgini Bırak” Etkinliği
Haber Giriş Tarihi: 04 Mayıs 2019 14:34 Biga Haberleri

Biga Fatih İlkokulu 3. sınıf öğrencileri “çöpünü değil sevgini bırak” sloganı ile çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenledi.
Abdiağa Piknik Alanında düzenlenen etkinlikte öğrenciler doğadan topladıkları maddelerden yaptıkları kıyafetlerle defile düzenledi. Minik öğrenciler kırmızı halı üzerinde yürüyerek katı atıklardan oluşan kıyafetlerini sergileyerek eğlenceli dakikalar yaşadı.

Etkinliğe, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Fatih İlkokulu Okul Müdürü Ahmet Ulus, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, konuşmasında, “Toplumda farkındalık yaratmak için herkes farklı etkinlikler yapıyor ama ben ilk defa bu kadar güzel, yerinde ve orijinal projeye denk geldim. Burada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Bu ve buna benzer projelerin çoğalmasını istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Okul müdürü Ahmet Ulus ise canlıların yaşaması için toprağa, suya ve havaya ihtiyaçları olduğunu belirterek, pet şişelerin doğada kaybolabilmesi için ortalama 400 yıl geçmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasının devamında “Bunu düşündüğümüz zaman yere atacağımız bir tek çöpün bile doğaya ne kadar zarar verebileceğini bilmemiz gerekiyor. Gelecek nesillere daha iyi yaşam sunmak, daha temiz bir çevre bırakmak için çöpünü değil sevgini bırak diyorum.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da