21 Eylül 2019 Cumartesi

Biga’ya Galericiler Sitesi Kuruluyor

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, terminal arkasında bulunan kırk galerici esnafının yer alacak olduğu yirmi dört bin metrekarelik alanda faaliyet verecek olan galericiler sitesinin tanıtımını yaptı. Ticaret ve Sanayi Odası toplantı

Biga’ya Galericiler Sitesi Kuruluyor
Haber Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2018 12:51 Biga Haberleri

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, terminal arkasında bulunan kırk galerici esnafının yer alacak olduğu yirmi dört bin metrekarelik alanda faaliyet verecek olan galericiler sitesinin tanıtımını yaptı.

Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Oto Galericiler Meslek Komitesi Başkan Yardımıcısı Cengiz Erdeğer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur ve galericiler katıldı.

Toplantıda sonunda galericilerden site yönetiminin oluşturulması,yerin kiralanması veya satın alınması, çalışmaların paydaşlarla ortaklaşa yürütülmesi konularında uzlaşma sağlanması gibi konuların karara bağlanması için Biga TSO ve Biga ESO yöneticileri ve galerici esnaflardan oluşan bir komite kurulmasına ve çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmişti.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, konu ile ilgilili şunları söyledi;

“Projemizin çizimleri hazırlandı. Keşif sürecindeyiz. İhaleye çıkmakla ilgili prosedürlerimiz devam ediyor. Önemli bir aksilik olmaz ise Eylül sonunda temel atmayı düşünüyoruz. İnşaatı kısa sürede tamamlarız. Binalar küçük olacağı için sadece çevre düzenlemesi zaman alacak. İsteyenler için satın alma ya da kiralama seçenekleri olacak. Her ofisin tapuları olacak. İmar ve Şehir Planlama Müdürlüğümüz hazırlıkları yapacak.”

Erdeğer toplantıda ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımı yapanların mesleki yeterlilik belgesi almalarının şartı olduğunu söyledi. Erdeğer, “Mesleki yeterlilik belgesi alımı için son tarih mevcut işletmeler adına 01.01.2019 yeni kurulacak işletmeler için 01.09.2018 yetki belgesi beş senedir bir yenilecektir. Aynı şekilde mesleki yeterlilik belgeleri de beş senede bir yenilenecektir.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga Haberleri

Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Recep Kara başpehlivan

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga Haberleri

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Sinan Akçıl, konser

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Biga Haberleri

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Sivil Toplum Platformunun (STP) 147. toplantısı Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda