CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “Halkın atleti ile alay edenler biliniz ki o samimi bakış açısı, vatandaş Kemal’in atleti, size öyle pahalıya mal olacak ki hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Bu memleketin huzura ihtiyacı var. Bu ayrışmanın, kutuplaşmanın sonu iyi değil.” dedi.

Bingöl, Çanakkale’nin Biga ilçesinde belediye tarafından yaptırılacak katlı otoparkın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, sosyal demokrat belediyecilik anlayışının odağında insan bulunduğunu, temel anlayışın ise o kentte yaşayan vatandaşlara ayrım yapmaksızın eşit şekilde hizmet verebilmek olduğunu söyledi.

Bunun yolunun, memleketin huzurunu sağlayacak belediyecilik anlayışını hayata geçirmekten geçtiğini ifade eden Bingöl, şöyle konuştu:

“Bigalıları mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrışmadan böyle güzel eserlerle karşı karşıya getirip, onları daha iyi koşullarda yaşanabilir kentleri yaratmaktır amacımız. Biz bu yaptıklarımızı iyi pazarlayamıyoruz. Biz mütevazi insanlarız. Belediye başkanlarımız da öyle. Bir eseri cilalayarak, büyüterek, günlerce onun üzerinden siyasi rant elde etmek gibi bir düşüncemiz yok. Biz pazarlamacı değiliz, halka hizmet etmekten başka bir düşüncemiz yok. Sanki Türkiye’de tarım ve hayvancılıkla uğraşanların derdi yok. Sanki işsizlik sorunu yok. Sanki, Türkiye’nin komşuları ile ilişkilerinin bozuk olduğu hiçbir ülke yok. Sanki her şey güllük gülistanlık.”

Bingöl, ülkede “anlamsız” gündem yaratıldığını savundu.

– “80 milyon vatandaşın kardeşçesine yaşamak gibi çok temel görevi var”

“Son birkaç gündür bir atlet meselesidir gidiyor.” diyen Bingöl, şunları söyledi:

“Allah aşkına size soruyorum. Atalarımızın, babalarımızın, dedelerimizin ya da aramızda bulunanların yüzde 99’unun üzerinde ne var? Halkın atleti ile alay edenler biliniz ki o samimi bakış açısı, vatandaş Kemal’in atleti, size öyle pahalıya mal olacak ki hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Bu memleketin huzura ihtiyacı var. Bu ayrışmanın, kutuplaşmanın sonu iyi değil. 80 milyon vatandaşın kardeşçesine yaşamak gibi çok temel görevi var.”

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ise bölgenin ilk ve tek katlı otoparkının, 9 bin 544 metrekarelik toplam alanda 8 katta 280 araç kapasiteli olacağını bildirdi.

Konuşmaların ardından, edilen dua sonrası otoparkın temeli atıldı.

Törene, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve partililer katıldı.

Biga Biga Belediye Başkanı Bülent Öz CHP Chp Çanakkale Milletvekili İsmail Işık Karabiga Belediye Başkanı Kepez Belediye Başkanı Muzaffer Karataş Ömer Faruk Mutan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Biga Belediyesi Kitap Fuarı Başladı11 Aralık 2018

Biga Belediyesi Kitap Fuarı Başladı

Biga’da kitap fuarı başladı. İkinci kez düzenlenen Biga Belediyesi Kitap Fuarı, onur konuğu Altan

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Konuşuldu10 Aralık 2018

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Konuşuldu

Biga’da Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı yapıldı. Kamu Üniversite Sanayi

Çanakkale Valisi Cenal Elektrik Üretim Tesisini Ziyaret Etti10 Aralık 2018

Çanakkale Valisi Cenal Elektrik Üretim Tesisini Ziyaret Etti

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, CENAL Elektirik Üretim Tesisi’ni ziyaret etti. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı,

“Altın Günü Yerine Kütüphane Günü”08 Aralık 2018

“Altın Günü Yerine Kütüphane Günü”

Biga’da “Altın Günü Yerine Kütüphane Günü” projesi devam ediyor. Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulu’nun faaliyete