21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

Kapalı Pazaryeri’nde Sona Gelindi

Biga Kapalı Pazaryeri’nde hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Hazırlıkları yerinde takip eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık pazar yerinin Kurban Bayramı’na kadar hazırlanması gerektiği talimatı verdiği ifade edildi. Pazarcıları bayram öncesi

Kapalı Pazaryeri’nde Sona Gelindi
Haber Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2018 10:50 Biga Haberleri

Biga Kapalı Pazaryeri’nde hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor.

Hazırlıkları yerinde takip eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık pazar yerinin Kurban Bayramı’na kadar hazırlanması gerektiği talimatı verdiği ifade edildi.

Pazarcıları bayram öncesi sokaklardan daha sağlam ve daha modern olarak inşa edilen yeni Biga Belediyesi Kapalı Pazaryeri’ne taşımak istediği belirten Başkan Işık, sık sık çalışmaları denetliyor ve çalışmaların gidişatı hakkında ilgili yetkili kişilerden bilgi alıyor.

Hazırlıkların son aşamasında Kapalı Pazaryeri’nin zemin betonu atıldı. İtfaiye Müdürlüğü’nünde katılmış olduğu temizlik çalışmaları başladı. Direkler boyanarak, çatı temizlendi. Ayrıca elektrik döşemesi başlarken aynı zamanda da mazgalların döşemesi devam ediyor. Kafeterya, tuvalet, mescid ve idari binadan oluşan bölüm de tamamlandı.

Çalışmalar sırasında Kapalı Pazaryeri’ni ziyaret eden Başkan Işık, “Pazarcılarımız elimizde olmayan sebepler ile bir süredir ciddi sıkıntılar yaşadı. Aynı zamanda mahalle sakinlerimiz de özellikle Çarşamba günleri aynı zorlukları yaşadı. Ben de aynı mahallede oturan bir Bigalı olarak bu sıkıntıların yakından tanığıyım. Elimizde olmayan sebepler ile yaşandı tüm bunlar. Aklı başında olan herkes bu konuda hemfikir. Artık tüm bunların sonuna geldik. Daha sağlam, daha modern, daha kullanışlı bir kapalı pazar yeri projesini Biga’ya kazandırıyoruz. Son çalışmalara başladık. Çalışma arkadaşlarım kapalı pazar yerinin en hızlı bir biçimde yetiştirilmesi adına çalışıyorlar. Tüm bu süre zarfında bizlere anlayış gösteren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biga adına en iyisi ortaya koymak amacı ile çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bunu hep beraber başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Süreç ile ilgili açıklama yapan Işık, “Biga Belediyesi’nin ödeme yapmadığı, mescid yıkılarak mescidsiz bir tesis inşa ettiği gibi saçma sapan dedikodular ortaya çıkartıldı. Bu dedikoduların kaynağını biliyoruz. Bigalı hemşehrilerim duyarlı davrandılar ve kara propagandaya izin vermediler. Bizlere gösterilen ilgi ve güven adına tüm Bigalılara teşekkür ediyorum. Şu iyi bilin ki, kapalı pazar yerinin hızlı bir şekilde tamamlanması adına tüm hak edişleri ödedik. Ayrıca kafeteryası, yeni balıkçı peronları, engelli tuvaletleri, mescidi ile daha modern ve daha sağlam bir kapalı pazar yerini Biga’ya kazandırıyoruz.” dedi.

Paylaş:
Biga’da 18 Mart Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Biga Haberleri

Biga’da 18 Mart Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Biga Atatürk Kültür Merkezinde program

Öğrenciler Fidan Dikti

Biga Haberleri

Öğrenciler Fidan Dikti

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılı ve Orman Haftası Etkinlikleri çerçevesinde fidan dikim etkinliği

Biga’da Sosyal Konutların Temeli Atıldı

Biga Haberleri

Biga’da Sosyal Konutların Temeli Atıldı

Biga’da Sosyal Konut Temel Atma Töreni