Kapalı Pazaryeri’nde Sona Gelindi

Biga Kapalı Pazaryeri’nde hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Hazırlıkları yerinde takip eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık pazar yerinin Kurban Bayramı’na kadar hazırlanması gerektiği talimatı verdiği ifade edildi. Pazarcıları bayram öncesi

Kapalı Pazaryeri’nde Sona Gelindi
Haber Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2018 10:50 Biga Haberleri

Biga Kapalı Pazaryeri’nde hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor.

Hazırlıkları yerinde takip eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık pazar yerinin Kurban Bayramı’na kadar hazırlanması gerektiği talimatı verdiği ifade edildi.

Pazarcıları bayram öncesi sokaklardan daha sağlam ve daha modern olarak inşa edilen yeni Biga Belediyesi Kapalı Pazaryeri’ne taşımak istediği belirten Başkan Işık, sık sık çalışmaları denetliyor ve çalışmaların gidişatı hakkında ilgili yetkili kişilerden bilgi alıyor.

Hazırlıkların son aşamasında Kapalı Pazaryeri’nin zemin betonu atıldı. İtfaiye Müdürlüğü’nünde katılmış olduğu temizlik çalışmaları başladı. Direkler boyanarak, çatı temizlendi. Ayrıca elektrik döşemesi başlarken aynı zamanda da mazgalların döşemesi devam ediyor. Kafeterya, tuvalet, mescid ve idari binadan oluşan bölüm de tamamlandı.

Çalışmalar sırasında Kapalı Pazaryeri’ni ziyaret eden Başkan Işık, “Pazarcılarımız elimizde olmayan sebepler ile bir süredir ciddi sıkıntılar yaşadı. Aynı zamanda mahalle sakinlerimiz de özellikle Çarşamba günleri aynı zorlukları yaşadı. Ben de aynı mahallede oturan bir Bigalı olarak bu sıkıntıların yakından tanığıyım. Elimizde olmayan sebepler ile yaşandı tüm bunlar. Aklı başında olan herkes bu konuda hemfikir. Artık tüm bunların sonuna geldik. Daha sağlam, daha modern, daha kullanışlı bir kapalı pazar yeri projesini Biga’ya kazandırıyoruz. Son çalışmalara başladık. Çalışma arkadaşlarım kapalı pazar yerinin en hızlı bir biçimde yetiştirilmesi adına çalışıyorlar. Tüm bu süre zarfında bizlere anlayış gösteren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biga adına en iyisi ortaya koymak amacı ile çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bunu hep beraber başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Süreç ile ilgili açıklama yapan Işık, “Biga Belediyesi’nin ödeme yapmadığı, mescid yıkılarak mescidsiz bir tesis inşa ettiği gibi saçma sapan dedikodular ortaya çıkartıldı. Bu dedikoduların kaynağını biliyoruz. Bigalı hemşehrilerim duyarlı davrandılar ve kara propagandaya izin vermediler. Bizlere gösterilen ilgi ve güven adına tüm Bigalılara teşekkür ediyorum. Şu iyi bilin ki, kapalı pazar yerinin hızlı bir şekilde tamamlanması adına tüm hak edişleri ödedik. Ayrıca kafeteryası, yeni balıkçı peronları, engelli tuvaletleri, mescidi ile daha modern ve daha sağlam bir kapalı pazar yerini Biga’ya kazandırıyoruz.” dedi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da