17 Ağustos 2022 Çarşamba

Karabiga Limanı’nda Tatbikat

Karabiga Belediyesi’ne ailt olan limanda, güvenlik ve çevre konularında peş peşe yapılan tatbikatlarda müdahale hazır olmuş olduğunu bir kez daha gösterdi. Limanda petrol ve kimyasal sızıntılara karşı deniz tatbikatı gerçekleştirildi. Bu

Karabiga Limanı’nda Tatbikat
Haber Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2018 13:22 Biga Haberleri

Karabiga Belediyesi’ne ailt olan limanda, güvenlik ve çevre konularında peş peşe yapılan tatbikatlarda müdahale hazır olmuş olduğunu bir kez daha gösterdi.

Limanda petrol ve kimyasal sızıntılara karşı deniz tatbikatı gerçekleştirildi. Bu defa da deniz çevresinin petrol ve diğer zararlı maddeler ile kirlenmesinde acil durumlarda müdahale hedefi kapsamında deniz çevresinin zararlı maddeler ve petrol ile kirlenme riskinden korumak adına pratik ve teorik eğitim gerçekleştirildi. Karabiga Belediyesi Limanı bünyesinde çalışanlara yönelik verilen pratik tatbikat ana operasyon rıhtımında düzenlendi.

Tatbikata Karabiga Liman Başkanı İsmail Gümüş, Departman Müdürleri ve Acil Durum İdare Ekibi, anlaşmalı firma Başaran firma temsilcileri Tahsin Sezer ve Onat Emre Altunyop katıldı.

5312 sayılı yasa gereğince hazırlanan Karabiga Belediyesi Limanı acil müdahale eylem planı geçtiğimiz dönemlerde bakanlık onayından geçmişti. Yasanın yönetmelikleri gereği bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurum Başaran Gemi eğitmeni Onat Emre Altuntop tarafından verilen seviye bir eğitimlerinin son gününde de eğitimlerin pratikte uygulanması gerçekleştirildi. Ayrıca denizde oluşabilecek petrol kirliliği ve gemi kazalarını önlememek ve temizlemek amacı ile Karabiga Belediyesi ve Başaran Gemi 5312 sayılı yasa gereği Acil Müdahale Konteyneri ve malzemelerini liman sahasına yerleştirdi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da