Karabiga Limanı’nda Tatbikat

Karabiga Limanı’nda Tatbikat

Karabiga Belediyesi’ne ailt olan limanda, güvenlik ve çevre konularında peş peşe yapılan tatbikatlarda müdahale hazır olmuş olduğunu bir kez daha gösterdi.

Limanda petrol ve kimyasal sızıntılara karşı deniz tatbikatı gerçekleştirildi. Bu defa da deniz çevresinin petrol ve diğer zararlı maddeler ile kirlenmesinde acil durumlarda müdahale hedefi kapsamında deniz çevresinin zararlı maddeler ve petrol ile kirlenme riskinden korumak adına pratik ve teorik eğitim gerçekleştirildi. Karabiga Belediyesi Limanı bünyesinde çalışanlara yönelik verilen pratik tatbikat ana operasyon rıhtımında düzenlendi.

Tatbikata Karabiga Liman Başkanı İsmail Gümüş, Departman Müdürleri ve Acil Durum İdare Ekibi, anlaşmalı firma Başaran firma temsilcileri Tahsin Sezer ve Onat Emre Altunyop katıldı.

5312 sayılı yasa gereğince hazırlanan Karabiga Belediyesi Limanı acil müdahale eylem planı geçtiğimiz dönemlerde bakanlık onayından geçmişti. Yasanın yönetmelikleri gereği bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurum Başaran Gemi eğitmeni Onat Emre Altuntop tarafından verilen seviye bir eğitimlerinin son gününde de eğitimlerin pratikte uygulanması gerçekleştirildi. Ayrıca denizde oluşabilecek petrol kirliliği ve gemi kazalarını önlememek ve temizlemek amacı ile Karabiga Belediyesi ve Başaran Gemi 5312 sayılı yasa gereği Acil Müdahale Konteyneri ve malzemelerini liman sahasına yerleştirdi.

Karabiga Karabiga Belediyesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Biga’da Dereceye Giren Tatların Sunumu Yapıldı18 Ekim 2018

Biga’da Dereceye Giren Tatların Sunumu Yapıldı

Biga’nın 96’ncı Kurtuluş yıl dönümü sebebi ile düzenlenen yemek yarışmasında tatlı ve yemeklerin sunumu

İsmail Işık’a Öğretmenlerden Teşekkür18 Ekim 2018

İsmail Işık’a Öğretmenlerden Teşekkür

Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmenleri, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’a teşekkür ettiler.

İsmail Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği’ne Ziyaret18 Ekim 2018

İsmail Işık’tan Emekli Astsubaylar Derneği’ne Ziyaret

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Biga Kent Konseyi Başkanı Sedat Şahin, Türkiye Emekli

Karabiga’da Kadınlar İçin Spor Etkinlikleri16 Ekim 2018

Karabiga’da Kadınlar İçin Spor Etkinlikleri

Karabiga Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kadınlar için spor etkinlikleri başlıyor. Karabiga Belediyesi tarafından her sene