Karabiga Limanı’nda Tatbikat

Karabiga Limanı’nda Tatbikat

Karabiga Belediyesi’ne ailt olan limanda, güvenlik ve çevre konularında peş peşe yapılan tatbikatlarda müdahale hazır olmuş olduğunu bir kez daha gösterdi.

Limanda petrol ve kimyasal sızıntılara karşı deniz tatbikatı gerçekleştirildi. Bu defa da deniz çevresinin petrol ve diğer zararlı maddeler ile kirlenmesinde acil durumlarda müdahale hedefi kapsamında deniz çevresinin zararlı maddeler ve petrol ile kirlenme riskinden korumak adına pratik ve teorik eğitim gerçekleştirildi. Karabiga Belediyesi Limanı bünyesinde çalışanlara yönelik verilen pratik tatbikat ana operasyon rıhtımında düzenlendi.

Tatbikata Karabiga Liman Başkanı İsmail Gümüş, Departman Müdürleri ve Acil Durum İdare Ekibi, anlaşmalı firma Başaran firma temsilcileri Tahsin Sezer ve Onat Emre Altunyop katıldı.

5312 sayılı yasa gereğince hazırlanan Karabiga Belediyesi Limanı acil müdahale eylem planı geçtiğimiz dönemlerde bakanlık onayından geçmişti. Yasanın yönetmelikleri gereği bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurum Başaran Gemi eğitmeni Onat Emre Altuntop tarafından verilen seviye bir eğitimlerinin son gününde de eğitimlerin pratikte uygulanması gerçekleştirildi. Ayrıca denizde oluşabilecek petrol kirliliği ve gemi kazalarını önlememek ve temizlemek amacı ile Karabiga Belediyesi ve Başaran Gemi 5312 sayılı yasa gereği Acil Müdahale Konteyneri ve malzemelerini liman sahasına yerleştirdi.

Karabiga Karabiga Belediyesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Biga’da Ayçiçeği Alımı Başladı14 Ağustos 2018

Biga’da Ayçiçeği Alımı Başladı

Biga’da sezonun ilk ayçiçeği alımı yapıldı. Biga Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu

Bigalılar Açık Hava Sinemasını Sevdiler14 Ağustos 2018

Bigalılar Açık Hava Sinemasını Sevdiler

Biga Belediyesi’nin Açık Hava Sinema Günleri Şehir Parkı Amfi Tiyatro’da devam ediyor. Etkinlik kapsamında

Biga Belediyesi Minibüs Fiyatları Değişti12 Ağustos 2018

Biga Belediyesi Minibüs Fiyatları Değişti

Biga Özel Halk Otobüsleri ile Şehir İçi sivil ve öğrenci taşıma ücretleri zamlanıyor. Şehir

Biga Belediyesi’nden Spor Kulüplerine Yardım12 Ağustos 2018

Biga Belediyesi’nden Spor Kulüplerine Yardım

Biga’da spor kulüplerine verilecek maddi destek, Ağustos Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem maddelerinin görüşülmesi