Karabiga’da Stat Yapımına Başlandı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga'nın Karabiga beldesinde stat yapımına başlandığını bildirdi.

Karabiga’da Stat Yapımına Başlandı
Haber Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2019 12:42 Biga Haberleri

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga’nın Karabiga beldesinde stat yapımına başlandığını bildirdi.

Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz ay belediye ziyaretlerinde verilen sözü tuttuklarını belirterek, yeni stadın yapımına başlandığını söyledi.

Stadın İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını belirten Turan, “105 metre uzunluğunda ve 68 metre eninde olacak yeni stat bir çok farklı branş için alanı da bünyesinde barındıracak. Biz Karabiga’mıza özel önem veriyoruz. Gençlerimizin talepleri doğrultusunda futbol sahamızın yapımına kısa zamanda başladık. Bu futbol sahası herhangi bir saha değil. Halı saha gibi olmayacak FIFA standartlarında bir futbol sahası olacak. Karabiga’nın birçok konuda geride kaldığını biliyorum bu kadar çok imkanlara rağmen sahili, iş imkanları çevresi gibi çok farklı imkanları olmasına rağmen geri kalmışlığı var. Bunu çok hızlı kapatmayı planlıyoruz. Bizim gönül belediyeciliği dediğimiz anlayışla bunları yapmayı istiyoruz hızlı bir şekilde. Karabiga’nın bölgenin parlayan yıldızı olması için daha çok işimiz var.” diye konuştu.

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ise Bülent Turan’a yaptıkları destekten dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Grup Başkanvekilimiz bir ay kadar önce belediyemizi ziyaretinde bizimle birlikte kendisini sporcu kardeşlerimiz karşılamıştı ve FIFA standartlarında bir futbol sahası istemişlerdi kısa zaman içerisinde saha yapımına başlandı. Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan hep söylüyor ‘Karabiga’nın bölgenin parlayan yıldızı olması için daha çok işimiz var’ diye, Allah’ın izniyle onun sayesinde olacak Karabiga bizim dönemimizde bu güne kadar hiç alamadığı yatırımı bizim dönemimizde alacaktır.”

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da