21 Eylül 2019 Cumartesi

Karabiga’da Stat Yapımına Başlandı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga'nın Karabiga beldesinde stat yapımına başlandığını bildirdi.

Karabiga’da Stat Yapımına Başlandı
Haber Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2019 12:42 Biga Haberleri

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga’nın Karabiga beldesinde stat yapımına başlandığını bildirdi.

Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz ay belediye ziyaretlerinde verilen sözü tuttuklarını belirterek, yeni stadın yapımına başlandığını söyledi.

Stadın İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını belirten Turan, “105 metre uzunluğunda ve 68 metre eninde olacak yeni stat bir çok farklı branş için alanı da bünyesinde barındıracak. Biz Karabiga’mıza özel önem veriyoruz. Gençlerimizin talepleri doğrultusunda futbol sahamızın yapımına kısa zamanda başladık. Bu futbol sahası herhangi bir saha değil. Halı saha gibi olmayacak FIFA standartlarında bir futbol sahası olacak. Karabiga’nın birçok konuda geride kaldığını biliyorum bu kadar çok imkanlara rağmen sahili, iş imkanları çevresi gibi çok farklı imkanları olmasına rağmen geri kalmışlığı var. Bunu çok hızlı kapatmayı planlıyoruz. Bizim gönül belediyeciliği dediğimiz anlayışla bunları yapmayı istiyoruz hızlı bir şekilde. Karabiga’nın bölgenin parlayan yıldızı olması için daha çok işimiz var.” diye konuştu.

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ise Bülent Turan’a yaptıkları destekten dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Grup Başkanvekilimiz bir ay kadar önce belediyemizi ziyaretinde bizimle birlikte kendisini sporcu kardeşlerimiz karşılamıştı ve FIFA standartlarında bir futbol sahası istemişlerdi kısa zaman içerisinde saha yapımına başlandı. Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan hep söylüyor ‘Karabiga’nın bölgenin parlayan yıldızı olması için daha çok işimiz var’ diye, Allah’ın izniyle onun sayesinde olacak Karabiga bizim dönemimizde bu güne kadar hiç alamadığı yatırımı bizim dönemimizde alacaktır.”

Paylaş:
Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga Haberleri

Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Recep Kara başpehlivan

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga Haberleri

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Sinan Akçıl, konser

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Biga Haberleri

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Sivil Toplum Platformunun (STP) 147. toplantısı Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda