Mehmet Akif Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni

Biga Mehmet Akif Anadolu Lisesinde 130 Öğrencinin mezun olduğu mezuniyet töreni yapıldı.

Mehmet Akif Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni
Haber Giriş Tarihi: 13 Haziran 2019 0:03 Biga Haberleri

Biga’nın en eski okullarından olan Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 59. dönem mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı.

Mezuniyet törenine Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul müdürü Fikret Can bir konuşma yaparak; “Bugün, sizin o bir an önce çıkarmak için can attığınız giymesek dediğiniz okul kıyafeti ile son gününüz. Ne aynı sıralar, ne aynı sınıflar, ne aynı koridorlar paylaşılmayacak bundan sonra. Bu gün, bitse de gidelim dediğiniz okul günlerinin sonuncusu. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, herkesin hayatında bir parça. Burada ki herkes geçici. Bir tek sizler, hayatınızın sonuna kadar, birer Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi mezunu olarak kalacaksınız. Ve bu gerçek hiç değişmeyecek” dedi.

15/16 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Mehmet Akif Anadolu Lisesi öğrencilerinden TUBİTAK yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini verdi.
130 Öğrencinin mezun olduğu 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okul 1. İrem Esen 2. İdris Can Demirkol 3. Hilal Kaya oldu.
Okul birincisi İrem Esen’in okul kütüğüne plaket çakması sonrası kepler havaya atarak mezuniyet töreni sona erdi.

Paylaş:
Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Haberleri

Parion’da Bin 900 Yıllık Anıt Mezar Kitabesi Bulundu

Biga Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Biga Haberleri

19 Asırlık Kadın Hekim Mezarı Bulundu

Kemer köyü yakınında yer alan 2 bin 700 yıllık antik kent Parion'daki kazılarda 1900 yıllık kadın hekim mezarı ortaya

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Biga Haberleri

Biga’da Cezaevi Firarisi Yakalandı

Çan Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan firar eden şahıs düzenlenen operasyonla Biga'da