23 Ağustos 2019 Cuma

Mehmet Akif Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni

Biga Mehmet Akif Anadolu Lisesinde 130 Öğrencinin mezun olduğu mezuniyet töreni yapıldı.

Mehmet Akif Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni
Haber Giriş Tarihi: 13 Haziran 2019 0:03 Biga Haberleri

Biga’nın en eski okullarından olan Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 59. dönem mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı.

Mezuniyet törenine Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul müdürü Fikret Can bir konuşma yaparak; “Bugün, sizin o bir an önce çıkarmak için can attığınız giymesek dediğiniz okul kıyafeti ile son gününüz. Ne aynı sıralar, ne aynı sınıflar, ne aynı koridorlar paylaşılmayacak bundan sonra. Bu gün, bitse de gidelim dediğiniz okul günlerinin sonuncusu. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, herkesin hayatında bir parça. Burada ki herkes geçici. Bir tek sizler, hayatınızın sonuna kadar, birer Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi mezunu olarak kalacaksınız. Ve bu gerçek hiç değişmeyecek” dedi.

15/16 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Mehmet Akif Anadolu Lisesi öğrencilerinden TUBİTAK yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini verdi.
130 Öğrencinin mezun olduğu 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okul 1. İrem Esen 2. İdris Can Demirkol 3. Hilal Kaya oldu.
Okul birincisi İrem Esen’in okul kütüğüne plaket çakması sonrası kepler havaya atarak mezuniyet töreni sona erdi.

Paylaş:
İki Kadın Şüpheli Tutuklandı

Biga Haberleri

İki Kadın Şüpheli Tutuklandı

Biga'da bazı evlere girerek hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan iki kadın şüpheli tutuklandı.

Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

Biga Haberleri

Balıklıçeşme’de Sağlık Ocağı Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde sağlık ocağının açılışını

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga Haberleri

Yolcu Otobüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var

Biga ilçesinde aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp refüje devrilen otobüsteki yolculardan biri öldü, 28'i