21 Eylül 2019 Cumartesi

Sanat Merkezi Açıldı

Biga’da sanat merkezi açıldı. Biga Belediyesi, Biga'nın kültür ve sanat yaşamına büyük katkı sağlayacak bir merkezin daha açılışını yaptı. İçerisinde Prof. Dr. Ali Barutçu Kitaplığı, Emek Kafe ve Sergi Salonu'nun yer aldığı

Sanat Merkezi Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 26 Kasım 2018 7:57 Biga Haberleri

Biga’da sanat merkezi açıldı.

Biga Belediyesi, Biga’nın kültür ve sanat yaşamına büyük katkı sağlayacak bir merkezin daha açılışını yaptı.
İçerisinde Prof. Dr. Ali Barutçu Kitaplığı, Emek Kafe ve Sergi Salonu’nun yer aldığı Biga Belediyesi Sanat Merkezi’nin açılışı Prof. Dr. Ali Barutçu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışa CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyesi adayları, öğretmenler ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Biga Belediyesi Prof. Dr. Ali Barutçu Sanat Merkezi’nin açılışını sevgili Prof. Dr. Ali Barutçu hocamla böylesi özel bir günde yapmak istedik. Bizim belediyecilik anlayışımız sadece yol, su, kanalizasyon yapmaktan ibaret değil. Bu işler zaten günlük rutin işler. Biz kültür sanat anlamında dopdolu ilerliyoruz. Üç dört aylık programlar yapıyoruz. Bunları tek tek yerine getiriyoruz. Atatürk Kültür Merkezi’nin yanında böyle bir sanat merkezi yaratmak bizleri gerçekten mutlu etti. Beni buraya açmaktan daha çok duygulandıran ve onurlandırılan kitaplığa Prof. Dr. Ali Barutçu adını vermemiz oldu. Hocamın da izniyle onun bir anısını sizlerle paylaşmak istiyorum. Yirmi sene önce ameliyathanede, ameliyat sırasında rahatsızlık geçirerek felç geçiriyor. Yönetim bir iki gün sonra Ali hocama ‘sizi emekli edelim, çalışmayın’ diyor ve Ali hocam masaya yumruğunu vuruyor ve ‘Ben Atatürk ve Cumhuriyet’e borcumu ödemek istiyorum. Onun için çalışmak istiyorum’ diyor. Ve çalışmalarını devam ettiriyor. Ben kendisiyle burada olmaktan son derece mutluyum. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Biga Belediyesi kültür ve sanata hizmet etmeye devam edecektir.” dedi.

Paylaş:
Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga Haberleri

Biga Yağlı Güreş Turnuvası’nda Başpehlivan Recep Kara

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yağlı güreş turnuvasında Recep Kara başpehlivan

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga Haberleri

Sinan Akçıl memleketi Biga’da sahne aldı

Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Sinan Akçıl, konser

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Biga Haberleri

Biga’da 147. STP Toplantısı Yapıldı

Sivil Toplum Platformunun (STP) 147. toplantısı Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda