7. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali

7. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali

7’nci Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) kapsamında National Geographic fotoğrafçısı Jeremy Horner, fotoğraf meraklılarıyla bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) iş birliğiyle bu yıl 7’ncisi düzenlenen festival kapsamında fotoğraf tutkunları usta isimlerle buluşma fırsatı buluyor.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) Hüdavendigar Salonundaki sanatçı söyleşilerinin ilk konuğu ise İngiliz fotoğraf sanatçısı Vanessa Winship oldu.

Fotoğrafla tanışma serüvenini anlatan Winship, dünyanın çeşitli yerlerinde yaptığı çalışmaları ve projeleri fotoğrafsevenlerle paylaştı. “Karadeniz” temalı fotoğraf çalışmasını konuklara anlatan Winship, Bursa’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Sanatçı söyleşilerinin ikinci konuğu ise National Geographic fotoğrafçısı Jeremy Horner oldu. Nasıl fotoğrafçı olduğunu, uzun soluklu projelerini, UNICEF ile yaptığı çalışmalarını katılımcılarla paylaşan Horner, Asya ziyaretinde Çin, Nepal ve Endonezya’daki izlenimlerini ve fotoğraflarını sundu.

Berlin duvarı yıkımı sırasında tarihi olaya şahitlik ettiğini aktaran Horner, UNICEF ile yaptığı 20 senelik iş birliği sırasındaki tecrübelerini ve fotoğraf karelerini paylaştı. Büyük tsunami sırasında Tayland’da olduğunu ve dehşeti fotoğraflama fırsatı bulduğunu anlatan Horner, Kuzey Kore’de yaptığı çalışmaları da gösterdi.

Dünyanın birçok yerinde bulunduğunu ve fotoğrafladığını belirten Horner, Türkiye’de olmaktan da mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bursa

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Sporda Yetenek 10’la Gelecek22 Şubat 2018

Sporda Yetenek 10’la Gelecek

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de katıldığı Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi nin protokolü

İda Ultra Maratonu Tamamlandı04 Aralık 2017

İda Ultra Maratonu Tamamlandı

Balıkesir’in Edremit Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 2. İda Ultra Maratonu tamamlandı. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı09 Kasım 2017

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı

Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu civarında yakalanan camgöz cinsi köpek balığı Edirne’de balıkçı tezgahında sergilenmeye başladı.

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerine Çıkacak06 Kasım 2017

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerine Çıkacak

Hafta içinde yükselecek hava sıcaklıkları, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale’de mevsim normallerinin 5 ila