7. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali

7. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali

7’nci Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) kapsamında National Geographic fotoğrafçısı Jeremy Horner, fotoğraf meraklılarıyla bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) iş birliğiyle bu yıl 7’ncisi düzenlenen festival kapsamında fotoğraf tutkunları usta isimlerle buluşma fırsatı buluyor.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) Hüdavendigar Salonundaki sanatçı söyleşilerinin ilk konuğu ise İngiliz fotoğraf sanatçısı Vanessa Winship oldu.

Fotoğrafla tanışma serüvenini anlatan Winship, dünyanın çeşitli yerlerinde yaptığı çalışmaları ve projeleri fotoğrafsevenlerle paylaştı. “Karadeniz” temalı fotoğraf çalışmasını konuklara anlatan Winship, Bursa’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Sanatçı söyleşilerinin ikinci konuğu ise National Geographic fotoğrafçısı Jeremy Horner oldu. Nasıl fotoğrafçı olduğunu, uzun soluklu projelerini, UNICEF ile yaptığı çalışmalarını katılımcılarla paylaşan Horner, Asya ziyaretinde Çin, Nepal ve Endonezya’daki izlenimlerini ve fotoğraflarını sundu.

Berlin duvarı yıkımı sırasında tarihi olaya şahitlik ettiğini aktaran Horner, UNICEF ile yaptığı 20 senelik iş birliği sırasındaki tecrübelerini ve fotoğraf karelerini paylaştı. Büyük tsunami sırasında Tayland’da olduğunu ve dehşeti fotoğraflama fırsatı bulduğunu anlatan Horner, Kuzey Kore’de yaptığı çalışmaları da gösterdi.

Dünyanın birçok yerinde bulunduğunu ve fotoğrafladığını belirten Horner, Türkiye’de olmaktan da mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bursa

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti24 Eylül 2018

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti

Ayvalık Belediyesi kendi bünyesinde bulunan işletmelerde kese kağıdı kullanmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Restorasyonu Tamamlanan Ayvalık Ayazması Açıldı25 Mart 2018

Restorasyonu Tamamlanan Ayvalık Ayazması Açıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 1890 yılında yapılmış olan tarihi Panagia Phaneromeni Ayvalık Ayazması’nın restorasyonu tamamlanarak

Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar24 Mart 2018

Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bisiklet sevdalısı bir grup Tekirdağ toprağını Çanakkale’ye ulaştırmak için yola

Taksim’de Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi24 Mart 2018

Taksim’de Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi

İstanbul Taksim Meydanı’nda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl