Biz Anadoluyuz Projesi

Biz Anadoluyuz Projesi

İçişleri Bakanlığınca yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Erzurum’dan gelen 112 öğrenci Bursa’nın tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti.

Bakanlığın 180 günlük Eylem Planı kapsamında hayata geçirilen projeyle Erzurum’dan gelen ve daha önce şehir dışına çıkmamış, maddi durumu yetersiz, şehit ve gazi yakını 112 öğrenci Uludağ, Ulu Cami, Osmangazi ve Orhangazi türbeleriyle hayvanat bahçesini ziyaret etme fırsatı buldu.

Daha sonra Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret eden çocuklar, Vali Küçük ile sohbet ederek, gezdiklerini yerleri anlattı.

Küçük, çocuklarla yaptığı sohbette, “Herkes sizi burada bağrına bastı, sevdi. İnşallah Bursa’lı çocuklar da Erzurum’a gelip oraları gezecek. Bu ülkede hepimiz eşitiz. Ben de sizin gibi Erzurumluyum ve bakın Bursa’da vali oldum. Kim çalışırsa gayret ederse o kazanır. Şu Erzurumlu, Trabzonlu, Diyarbakırlı diye engel yok. Ben sizin yaşlarınızda Erzurum’daydım. Devletimizde ‘Şu doğudandır, batıdandır’ gibi birşey yok. Bu ülkede bütün kapılar hepinize açık. Kendinize bir bahane bulmayın. Çalıştığınız zaman tüm kapılar sizlere açık.” diye konuştu.

Proje kapsamında, Doğu ve Güneydoğu illerindeki 21 ilden seçilen 15 yaş ve altı 50 bin öğrencinin farklı şehirleri görmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüleri kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi hedefleniyor.

Biz Anadoluyuz Projesi Bursa

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti24 Eylül 2018

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti

Ayvalık Belediyesi kendi bünyesinde bulunan işletmelerde kese kağıdı kullanmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Restorasyonu Tamamlanan Ayvalık Ayazması Açıldı25 Mart 2018

Restorasyonu Tamamlanan Ayvalık Ayazması Açıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 1890 yılında yapılmış olan tarihi Panagia Phaneromeni Ayvalık Ayazması’nın restorasyonu tamamlanarak

Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar24 Mart 2018

Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bisiklet sevdalısı bir grup Tekirdağ toprağını Çanakkale’ye ulaştırmak için yola

Taksim’de Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi24 Mart 2018

Taksim’de Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi

İstanbul Taksim Meydanı’nda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl