Biz Anadoluyuz Projesi

Biz Anadoluyuz Projesi

İçişleri Bakanlığınca yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Erzurum’dan gelen 112 öğrenci Bursa’nın tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti.

Bakanlığın 180 günlük Eylem Planı kapsamında hayata geçirilen projeyle Erzurum’dan gelen ve daha önce şehir dışına çıkmamış, maddi durumu yetersiz, şehit ve gazi yakını 112 öğrenci Uludağ, Ulu Cami, Osmangazi ve Orhangazi türbeleriyle hayvanat bahçesini ziyaret etme fırsatı buldu.

Daha sonra Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret eden çocuklar, Vali Küçük ile sohbet ederek, gezdiklerini yerleri anlattı.

Küçük, çocuklarla yaptığı sohbette, “Herkes sizi burada bağrına bastı, sevdi. İnşallah Bursa’lı çocuklar da Erzurum’a gelip oraları gezecek. Bu ülkede hepimiz eşitiz. Ben de sizin gibi Erzurumluyum ve bakın Bursa’da vali oldum. Kim çalışırsa gayret ederse o kazanır. Şu Erzurumlu, Trabzonlu, Diyarbakırlı diye engel yok. Ben sizin yaşlarınızda Erzurum’daydım. Devletimizde ‘Şu doğudandır, batıdandır’ gibi birşey yok. Bu ülkede bütün kapılar hepinize açık. Kendinize bir bahane bulmayın. Çalıştığınız zaman tüm kapılar sizlere açık.” diye konuştu.

Proje kapsamında, Doğu ve Güneydoğu illerindeki 21 ilden seçilen 15 yaş ve altı 50 bin öğrencinin farklı şehirleri görmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüleri kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi hedefleniyor.

Biz Anadoluyuz Projesi Bursa

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Sporda Yetenek 10’la Gelecek22 Şubat 2018

Sporda Yetenek 10’la Gelecek

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de katıldığı Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi nin protokolü

İda Ultra Maratonu Tamamlandı04 Aralık 2017

İda Ultra Maratonu Tamamlandı

Balıkesir’in Edremit Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 2. İda Ultra Maratonu tamamlandı. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı09 Kasım 2017

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı

Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu civarında yakalanan camgöz cinsi köpek balığı Edirne’de balıkçı tezgahında sergilenmeye başladı.

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerine Çıkacak06 Kasım 2017

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerine Çıkacak

Hafta içinde yükselecek hava sıcaklıkları, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale’de mevsim normallerinin 5 ila