Bursa’da Tarım ve Hayvancılık Sektörü Fuarları

Bursa’da Tarım ve Hayvancılık Sektörü Fuarları

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ’nin, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliğiyle 11-15 Ekim’de düzenlediği Bursa 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2017) ve Bursa 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı’nı 52 ülkeden 301 bin 827 kişi ziyaret etti.

TÜYAP’tan yapılan açıklamaya göre, 7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan 75 bin metrekare alanda, 20 ülkeden 420 firma ve temsilciliğin, bin 216 markanın katılımıyla Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen fuarlar dün sona erdi.

Her geçen yıl sektördeki yerini sağlamlaştıran, yapılan iş bağlantılarıyla kıtalar arası köprüleri kurmaya devam eden fuarlar, ziyarete açık kaldığı 5 gün boyunca 79 ilden, yurt dışından 4 kıtada bulunan 52 farklı ülkeden gelen toplam 301 bin 827 kişi tarafından ziyaret edildi.

Traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayan, yaratılan iş hacmiyle ülke ve bölge ekonomisine güç katan fuarlar sektörün yüzünü güldürdü.

– Yabancı ziyaret sayısında yüzde 50 artış

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, yaptığı açıklamada, TÜYAP olarak 6 şehirde düzenledikleri tarım fuarları arasında ayrı bir yeri olan Bursa’daki fuarların dikkati çekmeye devam ettiğini kaydetti. Fuarların sektörden beklediği ilgiyi gördüğünü aktaran Ersözlü, şunları bildirdi:

“Ekonomi Bakanlığının organizasyonu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının desteği ve TÜYAP yurt dışı ofislerinin etkin çalışmalarıyla geçtiğimiz yıla göre yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 50 büyüme oranı yakalandı. Almanya, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Karadağ, Katar, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yunanistan ve Yeni Zelanda’dan organize edilen bin 100 iş adamı yaptığı ticari iş birliktelikleriyle ülke ihracat hacmini artırdı. 79 ilden gelen 2 bine yakın sektör ilgililerinin ve profesyonellerin fuarda olması sağlandı.”

Ersözlü, tarım ve hayvancılık fuarlarını gelecek yıl 10-14 Ekim’de TÜYAP Bursa çatısı altında düzenlemeyi planladıklarını belirtti.

Bursa

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Sporda Yetenek 10’la Gelecek22 Şubat 2018

Sporda Yetenek 10’la Gelecek

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de katıldığı Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi nin protokolü

İda Ultra Maratonu Tamamlandı04 Aralık 2017

İda Ultra Maratonu Tamamlandı

Balıkesir’in Edremit Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 2. İda Ultra Maratonu tamamlandı. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı09 Kasım 2017

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı

Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu civarında yakalanan camgöz cinsi köpek balığı Edirne’de balıkçı tezgahında sergilenmeye başladı.

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerine Çıkacak06 Kasım 2017

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerine Çıkacak

Hafta içinde yükselecek hava sıcaklıkları, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale’de mevsim normallerinin 5 ila