02 Aralık 2023 Cumartesi

Gönen Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı Başladı

Balıkesir Gönen’de "Tarım ve Hayvancılık Fuarı" başladı.

Gönen Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı Başladı
Haber Giriş Tarihi: 04 Nisan 2019 22:50 Bölgesel Haberler

Balıkesir Gönen’de 9.cusu düzenlenen “Gönen Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı” başladı.

Güney Marmara’nın en büyüğü olma özelliği taşıyan 9. Gönen Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarının açılışı Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın katılımı ile gerçekleşti.
Balıkesir’in Gönen ilçesinde, Gönen Kapalı Pazar Yeri’nde oluşturulan fuar alanında, zirai mekanizasyon, traktörler, tarım makineleri, tohumculuk, fidecilik, zirai ilaçlar, hayvancılık, hayvani üretim makineleri, yem sektörü ve ambalajlama ürünlerine ait yeni teknolojiler sergileniyor. Fuara, 173 firma 550 markayla katılıyor.

Gönen Ticaret Odası Başkanı Ahmet Selvi’nin açılış konuşması ile başlayan fuarda, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Gönen’in tarımsal anlamda çok önemli bir bölge olduğunu dile getirerek, çiftçilikte örnek bir şehir olduğunu söyledi. Balıkesir Valisi Konuşmasına, “Bu şehirde sütün, etin, sebzenin, meyvenin en kalitelisi üretiliyor. Bu tür fuarlarla yeni ekipmanları çiftçimizle buluşturarak, çiftçimizin liderliğini kimseye bırakmamamız gerekiyor. Artık devir kaliteli üretim devri, her şeyin bir standardı var. Biz hem ürettiğimiz miktarlar hem de kalitemizle ülkemizdeki yerimizi muhafaza edeceğiz. Bu kapsamda tarımsal üretimimizi çeşitlendirmemiz gerekir.” sözleriyle devam etti.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, gerçekleştirilen bu fuarla Gönen’in marka değerini yükselttiklerini ve bu çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.

Açılış konuşmalarının bölgede bulunan illerden gelen çiftçiler protokolle birlikte kurulan standları gezdiler.

Renkly Fuarcılık tarafından organize edilen “Gönen Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı”, 4-7 Nisan tarihleri arasında 10.00 ila 20.00 saatlerinde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Açılışa Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Gönen Ticaret Odası Başkanı Ahmet Selvi, Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, Gönen Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayrullah Işıktaş, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Paylaş:
Dev Yolcu Uçağı Saros Körfezi’nde Batırıldı

Bölgesel Haberler

Dev Yolcu Uçağı Saros Körfezi’nde Batırıldı

Airbus A330 tipi yolcu uçağı, Saros Körfezi İbrice Limanı'na dalış turizmine katkı sağlaması amacıyla

Marmara Belediyeler Birliği’nde Yeni Dönem Başladı

Bölgesel Haberler

Marmara Belediyeler Birliği’nde Yeni Dönem Başladı

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Marmara Belediyeler Birliği Plan ve Bütçe Komisyonu’na

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti

Bölgesel Haberler

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti

Ayvalık Belediyesi kendi bünyesinde bulunan işletmelerde kese kağıdı kullanmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan, 1 Ocak 2019’dan itibaren