Öğrenciler Zeytinyağı Üretim Tesisini Gezdi

Öğrenciler Zeytinyağı Üretim Tesisini Gezdi

Ayvalık ilçesinde Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları Grubu (ASTED) tarfından düzenlenen etkinlikte, 15 Eylül Ortaokulu öğrencileri ekmeğin ve zeytinyağının üretimini öğrendi.

Ayvalık Ekmek ve Unlu Mamuller firması (ATEKSAN) ile bölgenin en önemli zeytinyağı üreticisi Özgün Zeytincilik’e giden öğrenciler, unun ekmeğe, zeytinin ise zeytinyağına dönüşümünü izledi.

İlk olarak Özgün Zeytincilik tesislerinni ziyaret eden öğrenciler, üretim tesislerini gezdi. Öğrenciler zeytinin elenip yapraklarından ayrılması, temizlendikten sonra sıkılması ve zeytinyağına dönüşmesi sürecini takip etti.

Etkinliğin ikinci etabında ATEKSAN üretim tesisine konuk olan öğrencilere burada firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kebabçı ile gıda mühendisleri Ayşegül Pakcan ve Ufuk Can çeştili ekmek türlerinin yapımı hakkında bilgi verdi.

ASTED Genel Koordinatörü Namık Tuncel, etkinlikle zeytinyağı tüketiminin ve düzenli beslenmenin önemini gözler önüne sermeye çalıştıklarını söyledi.

Kaliteli ve sağlıklı ürünler tüketmenin önemini öğrencilere vermeye çalıştıklarını aktaran Tuncel, “Nerede yapıldıkları belli olmayan ürünlerden çocuklarımızın uzak tutulması gerektiğini ifade etmeye çalıştığımız etkinliğimizde bizlere destek olan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Güner Bahadır’a şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Ayvalık

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti24 Eylül 2018

Ayvalık Belediyesi Kese Kağıdı Kullanımına Geçti

Ayvalık Belediyesi kendi bünyesinde bulunan işletmelerde kese kağıdı kullanmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Restorasyonu Tamamlanan Ayvalık Ayazması Açıldı25 Mart 2018

Restorasyonu Tamamlanan Ayvalık Ayazması Açıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 1890 yılında yapılmış olan tarihi Panagia Phaneromeni Ayvalık Ayazması’nın restorasyonu tamamlanarak

Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar24 Mart 2018

Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bisiklet sevdalısı bir grup Tekirdağ toprağını Çanakkale’ye ulaştırmak için yola

Taksim’de Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi24 Mart 2018

Taksim’de Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi

İstanbul Taksim Meydanı’nda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl