Sporda Yetenek 10’la Gelecek

Sporda Yetenek 10’la Gelecek

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de katıldığı Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi nin protokolü Akçapınar Köyü İlkokulunda imzalandı.
Ayvalık Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvalık Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve diğer kurum ve kuruluşlarının işbirliğiyle dezavantajlı bölgelerdeki ilk ve ortaokulda okuyan öğrencilerinin spora kazandırılmasını amaçlayan protokole ait imza töreni Ayvalık’ın kırsal mahallesi olan Akçapınar Köyü İlkokulunda düzenlendi.
Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Daire Başkanı Fatih Akay, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Aydın Birdal, okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.
Ayvalık’ta dezavantajlı bölgelerde bulunan ilk ve ortaokullarda okuyan risk grubu öğrencilerini kapsayan proje ile masa tenisi, dart, jimnastik, basketbol, futbol, bocce, wushu ve sağlıklı yaşam ve egzersiz çalışmaları ile öğrencilerin spora kazandırılmasının amaçlandığı öğrenildi.
Sporda yetenek10’la gelecek projesinde Ayvalık Belediyesi olarak katkı sağlamaktan duyduğu memnuiyeti ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Rahmi Gençer ‘’ İyi bir sporcu olmanın yanı sıra ahlaklı, terbiyeli, disiplinli sporcu olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitimleriniz daha iyi gelişir. Sağlıklı olursunuz. Öğretmenlerinizin sözünü iyi dinleyin ve başarılı birer öğrenci olun. Hepimizi bir gururlandırın. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum, sevgiyle selamlıyorum’’ dedi.
Körfez Daire Başkanı Akay ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlattı ve ‘’Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’’ dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu bilinçle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Protokol üyelerinin çocuklarla beraber çeşitli spor faaliyetlerinde bulunmasının ardından program son buldu.

Ayvalık Balıkesir

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

15’liler Çanakkale’ye Geliyor19 Mart 2018

15’liler Çanakkale’ye Geliyor

Ayvalık’ta eğitim gören 15 yaşındaki 164 öğrenci, ellerine kına yakılarak Çanakkale’yi ziyarete gönderildi. Balıkesir’in

Ayvalık Perşembe Pazarı Yenilendi01 Mart 2018

Ayvalık Perşembe Pazarı Yenilendi

Edremit Körfezinin en büyük pazarı olarak nitelendirilen Ayvalık Perşembe Pazarı Ayvalık Belediyesince yenilendi. Ayvalık

İda Ultra Maratonu Tamamlandı04 Aralık 2017

İda Ultra Maratonu Tamamlandı

Balıkesir’in Edremit Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 2. İda Ultra Maratonu tamamlandı. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı09 Kasım 2017

Balıkçı Tezgahında Köpek Balığı Görenleri Şaşırttı

Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu civarında yakalanan camgöz cinsi köpek balığı Edirne’de balıkçı tezgahında sergilenmeye başladı.