22 Şubat 2024 Perşembe

Bozcaada 1 Haziran’da Trafiğe Kapanıyor

Çanakkale’nin en önemli turizm merkezlerinden Bozcaada, olağanüstü durumlar dışında, okullar açılana kadar araç trafiğine kapatılacak.

Bozcaada 1 Haziran’da Trafiğe Kapanıyor
Haber Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2019 20:17 Bozcaada Haberleri

Bozcaada İlçe Trafik Komisyonu Kararı Uyarınca, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da İlçe merkezi trafiğe kapatılarak Gestaş rezervasyon sistemi 1 Haziran itibariyle başlayacak.

Bozcaada Belediye Başkanlığı’nın; Çanakkale Valiliği ve Bozcaada Kaymakamlığı’nın desteği ve Gestaş’ın çözüm ortaklığı ile yürüttüğü çalışma kapsamında, 2015 yılından itibaren hayata geçirilen, şehir merkezinin araç trafiğine kapatılarak yayaların şehir içinde rahat dolaşmasının sağlanması, Bozcaada’dan dönüş yapanlar için düzen ve büyük kolaylık sağlayan trafik uygulamalarının başlangıç tarihi bu yıl bayram tatili sebebiyle öne çekildi.

Her yıl rutin olarak okulların kapandığı cuma günü ile okulların açıldığı pazartesi günü arasında gerçekleştirilen bu trafik uygulaması bu yıl 1 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak.

Bozcaada Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, gerekli tüm planlamalar yapılarak cuma akşamına kadar gereken fiziki düzenlemeler hazır edilerek, personel temini sağlanacak ve uygulamanın eksiksiz olarak başlaması sağlanacağı ifade edildi.

Bu uygulama ile eş zamanlı olarak Gestaş on-line bilet satışı da gerçekleşecek. Adaya geliş ve dönüşler planlanarak hem ada trafiği rahatlatılarak, gürültü ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş olacak.

Paylaş:
Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Bozcaada Haberleri

Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesi 26-28 Ekim’de 1. Tenedos Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “Bozcaada’da 3 gün 3 gece tiyatro” temalı festivale

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada Haberleri

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada ilçesinde, baş tarafından su aldığının tespit edilmesi üzerine kaptanı tarafından karaya oturtulan gemi yüzdürüldü.

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada'da belediyeye ait ambalaj atığı toplama kamyonunda yangın sonucu hasar meydana