18 Temmuz 2019 Perşembe

Bozcaada 1 Haziran’da Trafiğe Kapanıyor

Çanakkale’nin en önemli turizm merkezlerinden Bozcaada, olağanüstü durumlar dışında, okullar açılana kadar araç trafiğine kapatılacak.

Bozcaada 1 Haziran’da Trafiğe Kapanıyor
Haber Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2019 20:17 Bozcaada Haberleri

Bozcaada İlçe Trafik Komisyonu Kararı Uyarınca, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da İlçe merkezi trafiğe kapatılarak Gestaş rezervasyon sistemi 1 Haziran itibariyle başlayacak.

Bozcaada Belediye Başkanlığı’nın; Çanakkale Valiliği ve Bozcaada Kaymakamlığı’nın desteği ve Gestaş’ın çözüm ortaklığı ile yürüttüğü çalışma kapsamında, 2015 yılından itibaren hayata geçirilen, şehir merkezinin araç trafiğine kapatılarak yayaların şehir içinde rahat dolaşmasının sağlanması, Bozcaada’dan dönüş yapanlar için düzen ve büyük kolaylık sağlayan trafik uygulamalarının başlangıç tarihi bu yıl bayram tatili sebebiyle öne çekildi.

Her yıl rutin olarak okulların kapandığı cuma günü ile okulların açıldığı pazartesi günü arasında gerçekleştirilen bu trafik uygulaması bu yıl 1 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak.

Bozcaada Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, gerekli tüm planlamalar yapılarak cuma akşamına kadar gereken fiziki düzenlemeler hazır edilerek, personel temini sağlanacak ve uygulamanın eksiksiz olarak başlaması sağlanacağı ifade edildi.

Bu uygulama ile eş zamanlı olarak Gestaş on-line bilet satışı da gerçekleşecek. Adaya geliş ve dönüşler planlanarak hem ada trafiği rahatlatılarak, gürültü ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş olacak.

Paylaş:
Cinayet İşlenen Eğlence Yerinin Ruhsatı İptal Edildi

Bozcaada Haberleri

Cinayet İşlenen Eğlence Yerinin Ruhsatı İptal Edildi

Bozcaada'da geçen hafta içkili bir eğlence yerinde darbedilen gencin hayatını kaybetmesinin ardından yapılan Belediye Meclisi toplantısında, mekanın iş yeri açma

Bozcaada’da ki Cinayetle İlgili 3 Zanlı Tutuklandı

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da ki Cinayetle İlgili 3 Zanlı Tutuklandı

Bozcaada’da geçtiğimiz hafta meydana gelen darp olayı sonrasında yaşanan ölümle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine

Ünlü Sanatçıdan İhmal ve Tehdit İddiası

Bozcaada Haberleri

Ünlü Sanatçıdan İhmal ve Tehdit İddiası

Bozcaada geçtiğimiz günlerde çıkan kavgada darbedilen bir kişi hayatını kaybetmesi sonrasında Bozcaada da olaylar