Bozcaada Yarı Maratonu Başlıyor

Adidas Bozcaada Yarı Maratonu, 3 gün sürecek etkinliklerle 17 Mayıs Cumartesi günü başlayacak.

Bozcaada Yarı Maratonu Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 21 Nisan 2019 12:50 Bozcaada Haberleri

Bozcaada 21K Yarı Maratonu ve 10K Koşusu 18 Mayıs Cumartesi günü start alacak.

Çanakkale’nin en popüler tatil yerlerinden bir tanesi olan Bozcaada, Yarı Maraton ve 10K koşusu için Türkiye’nin her tarafından gelecek profesyonel ve amatör sporcuları bir araya getirecek.

Her yıl farklı sponsorlar tarafından düzenlenen Bozcaada Yarı Maratonu bu yıl Adidas ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.
Geçtiğimiz yıl 2 bin sporcunun katıldığı maratona bu yıl daha fazla katılımcı bekleniyor. 17-18-19 Mayıs tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek Bozcaada Yarı Maratonu’nda, 21K Yarı Maratonu ve 10K Koşusu öncesinde Çocuk Koşusu ve “Pakize’yle Koşuyoruz” adıyla Köpekli Koşu etkinlikleri de düzenlenecek.
18 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan Bozcaada 21K Yarı Maratonu’na katılabilmek için yaş sınırı 18, 10K Koşusu için yaş sınırı 16’dır. Koşulara sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayanlar katılabilir.
Adidas Bozcaada 21K Yarı Maratonu ve 10K Koşusuna katılabilmek için online kayıt olmak zorunludur. Online kayıt için bozcaadayarimaratonu.com sitesi ziyaret edilerek form doldurulmalı ve kayıt ücreti yatırılmalıdır. 21K ve 10K kategorilerinde kayıt ücreti 85.00 TL olarak belirlenmiştir. Çocuk Koşusu ve Köpekli Koşu ücretsiz olup online kayıt olmak gerekmemekte, etkinlik günü katılım sağlana bilinmektedir.

Bozcaada Yarı Maratonu’nu tamamlayan her katılımcı sporcuya anı madalyası verilecek. Maratona kayıt ücreti olan 85 TL’nin bir kısmı Bozcaada Hayvan Barınağı’na bağışlanacak ve kayıt olan her sporcu için Bozcaada Belediyesi tarafından bir fidan dikilecek.
Etkinlik ile ilgili bilgi ve kayıt için www.bozcaadayarimaratonu.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş:
Bozcaada’da Ramazan Topu Yasaklandı mı?

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da Ramazan Topu Yasaklandı mı?

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'dan Bozcaada'da dolaşan söylentiler üzerine çok sert bir açıklama

Bozcaada Yarı Maratonu Sona Erdi

Bozcaada Haberleri

Bozcaada Yarı Maratonu Sona Erdi

Bozcaada 21K Yarı Maratonu birinciliğini erkeklerde Etiyopyalı Argachew Assefa Tola, kadınlarda ise Duygu Turgut Boyan

İzmarit Toplama Etkinliği Düzenlendi

Bozcaada Haberleri

İzmarit Toplama Etkinliği Düzenlendi

Bozcaada'da izmaritler toplanarak çevre temizliği