Bozcaada’da Geleneksel Ayazma Panayırı

Bozcaada Ayazma Manastırı’nda bir araya gelen Rumlar, Aya Paraskevi Günü dolayısı ile dini tören düzenledi. Adalılar arasında Ayazma Panayırı olarak bilinen etkinlik dolayısı ile, Amerika Birleşik Devletleri, Yunanistan, Kanada, İtalya, Fransa,

Bozcaada’da Geleneksel Ayazma Panayırı
Haber Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2018 10:48 Bozcaada Haberleri

Bozcaada Ayazma Manastırı’nda bir araya gelen Rumlar, Aya Paraskevi Günü dolayısı ile dini tören düzenledi.

Adalılar arasında Ayazma Panayırı olarak bilinen etkinlik dolayısı ile, Amerika Birleşik Devletleri, Yunanistan, Kanada, İtalya, Fransa, Avustralya ve Gökçeada’dan gelen Rum Ortodoks cemaati üyeleri, Ayazma’da buluştu. Her sene 26 Temmuz’da Ayazma Manastırı’nda toplanan Rumlar, bu sene de Kutsal Aya Paraskevi Günü dolayısı ile ayin gerçekleştirdi.

Tarihi manastırda, Aya Paraskevi Günü dolayısı ile yapılan geleneksel etkinliği Edirnekapı Aya Yori Kilisesi Despotu Eritron Kirillos yönetti. Törende, Bozcaada ve Gökçeada Metropoliti Yorgi Kirilos Druganis’de hazır bulundu.
Törene, çok sayıda Rum Ortodoks cemaati üyesi katıldı. Bu seneki törende Yunanistan’ın Atina şehrinde meydana gelen yangında yaşamını kaybedenler adına dua edildi, panayırın eğlence bölümleri de programı kaldırıldı.

Paylaş:
Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Bozcaada Haberleri

Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesi 26-28 Ekim’de 1. Tenedos Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “Bozcaada’da 3 gün 3 gece tiyatro” temalı festivale

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada Haberleri

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada ilçesinde, baş tarafından su aldığının tespit edilmesi üzerine kaptanı tarafından karaya oturtulan gemi yüzdürüldü.

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada'da belediyeye ait ambalaj atığı toplama kamyonunda yangın sonucu hasar meydana