30 Kasım 2023 Perşembe

Haluk Şahin Ada’yı İmzalayacak

Yazdıkları ile Bozcaada’nın Türkiye ve dünyada tanınmasında büyük bir payı olan gazeteci yazar ve akademisyen Prof. Dr. Haluk Şahin “Ada” isimli romanını bugün 21:00- 23:00 arasında Bozcaada Kitap Fuarı’nda imzalayacak. Yazdıkları

Haluk Şahin Ada’yı İmzalayacak
Haber Giriş Tarihi: 07 Temmuz 2018 11:55 Bozcaada Haberleri

Yazdıkları ile Bozcaada’nın Türkiye ve dünyada tanınmasında büyük bir payı olan gazeteci yazar ve akademisyen Prof. Dr. Haluk Şahin “Ada” isimli romanını bugün 21:00- 23:00 arasında Bozcaada Kitap Fuarı’nda imzalayacak.

Yazdıkları ile Bozcaada’nın Türkiye ve dünyada tanınmasında büyük bir payı olan gazeteci yazar ve akademisyen Prof. Dr. Haluk Şahin, Bursa’da doğan ve uzun zamandır Bozcaada’da yaşıyor. Şahin’in Bozcaada hakkında tanıcı kitapları ve şiir kitapları bulunmakta. 2013 senesinde yazmış olduğu “Poyrazaltı” isimli kitabı ile adanın bağlarını ve değişen yüzünü anlatıyor.

Yazar romanında adanın masumiyet senelerinde filizlenen bir aşk hikayesini anlattığını belirtiyor. Troya ile Bozcaada arasındaki ilişki romanın ana temalarından birisi. Şahin; “Adalılar bu romanın sayfalarında tanıdıkları insanlara rastlayabilirler, fakat bunun bir anı ya da tanıtım kitabı değil, bir roman olduğunu unutmamaları gerekir, tek tek insanları değil, adanın ruhunu yansıtmaya çalıştım.” diyor.

Uzun senelerdir Troya konusunda yazdıkları ile de tanınan Şahin, 2018 yılı Homeros Ödülü’ne layık görüldü.

Paylaş:
Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Bozcaada Haberleri

Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesi 26-28 Ekim’de 1. Tenedos Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “Bozcaada’da 3 gün 3 gece tiyatro” temalı festivale

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada Haberleri

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada ilçesinde, baş tarafından su aldığının tespit edilmesi üzerine kaptanı tarafından karaya oturtulan gemi yüzdürüldü.

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada'da belediyeye ait ambalaj atığı toplama kamyonunda yangın sonucu hasar meydana