23 Ekim 2019 Çarşamba

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

Bozcaada İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, son senelerde çeşitli sebeplerden dolayı pazar bulmakta zorlanılan ve istediği ilgiyi bulamadan dünyaca tanınan “çavuş üzümü” adına elini taşın altına koyuyor. 2018 Troya Yılı

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna
Haber Giriş Tarihi: 07 Temmuz 2018 11:33 Bozcaada Haberleri

Bozcaada İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, son senelerde çeşitli sebeplerden dolayı pazar bulmakta zorlanılan ve istediği ilgiyi bulamadan dünyaca tanınan “çavuş üzümü” adına elini taşın altına koyuyor.

2018 Troya Yılı Bozcaada Bağbozumu Etkinlikleri Projesi kapsamında bu sene birçok tanıtım, reklam, etkinlik ve organizasyonlar ile çavuş üzümünün pazarının artırılması ve eski değerine kavuşması adına organizasyonlar düzenlenecek.

S.S Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin de destek olmuş olduğu projeye Bozcaada Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü 80 bin TL bütçe ayırdı. On bağ üreticisinin katılmış olduğu belirtilen etkinliklere diğer bağ üreticileri de Temmuz ayı sonuna kadar İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurarak katılabileceği belirtildi.

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

İlçe Tarım Müdürlüğü bu proje adına bir internet sitesi açtı. Etkinliklere katılmak isteyenler projenin amacı ve detaylarının yazılı olduğu internet sitesi üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor. Projenin en önemli organizasyonu arasında bulunan ve “Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumu”na sloganı ile tanıtılan bağbozumu etkinliği 10-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bagbozumu.net internet sitesi üzerinden kayıt olarak gerçekleştirilecek etkinlik adına katılımcılara Troya 2018 ve Tenedos logolu sepetler, önlükler ve şapkalar hediye edilerek toplu şekilde bağbozumu gerçekleştirilecek.

Paylaş:
Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Bozcaada Haberleri

Bozcaada Tenedos Tiyatro Festivali 26 Ekim’de

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesi 26-28 Ekim’de 1. Tenedos Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “Bozcaada’da 3 gün 3 gece tiyatro” temalı festivale

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada Haberleri

Karaya Oturtulan Gemi Yüzdürüldü

Bozcaada ilçesinde, baş tarafından su aldığının tespit edilmesi üzerine kaptanı tarafından karaya oturtulan gemi yüzdürüldü.

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da Atık Toplama Kamyonunda Yangın

Bozcaada'da belediyeye ait ambalaj atığı toplama kamyonunda yangın sonucu hasar meydana