Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

Bozcaada İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, son senelerde çeşitli sebeplerden dolayı pazar bulmakta zorlanılan ve istediği ilgiyi bulamadan dünyaca tanınan “çavuş üzümü” adına elini taşın altına koyuyor.

2018 Troya Yılı Bozcaada Bağbozumu Etkinlikleri Projesi kapsamında bu sene birçok tanıtım, reklam, etkinlik ve organizasyonlar ile çavuş üzümünün pazarının artırılması ve eski değerine kavuşması adına organizasyonlar düzenlenecek.

S.S Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin de destek olmuş olduğu projeye Bozcaada Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü 80 bin TL bütçe ayırdı. On bağ üreticisinin katılmış olduğu belirtilen etkinliklere diğer bağ üreticileri de Temmuz ayı sonuna kadar İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurarak katılabileceği belirtildi.

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

İlçe Tarım Müdürlüğü bu proje adına bir internet sitesi açtı. Etkinliklere katılmak isteyenler projenin amacı ve detaylarının yazılı olduğu internet sitesi üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor. Projenin en önemli organizasyonu arasında bulunan ve “Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumu”na sloganı ile tanıtılan bağbozumu etkinliği 10-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bagbozumu.net internet sitesi üzerinden kayıt olarak gerçekleştirilecek etkinlik adına katılımcılara Troya 2018 ve Tenedos logolu sepetler, önlükler ve şapkalar hediye edilerek toplu şekilde bağbozumu gerçekleştirilecek.

Bağbozumu Bozcaada

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Halk İnternet Hizmeti Başladı13 Temmuz 2018

Halk İnternet Hizmeti Başladı

Bozcaada Belediyesi, Halk İnternet hizmetinin başlamış olduğunu duyurdu. Bozcaada Çınaraltı, İskele Meydanı, Cumhuriyet Meydanı

Haluk Şahin Ada’yı İmzalayacak07 Temmuz 2018

Haluk Şahin Ada’yı İmzalayacak

Yazdıkları ile Bozcaada’nın Türkiye ve dünyada tanınmasında büyük bir payı olan gazeteci yazar ve

Bozcaada’nın Sembolü İnşaat Demiri Olacak26 Nisan 2018

Bozcaada’nın Sembolü İnşaat Demiri Olacak

Çanakkale’de, 29 Aralık 2014 tarihinde evrakı eksik olduğu gerekçesiyle demirlenerek bekletilen ve fırtına sebebiyle

“Adada Tiyatro Var” Başlıyor21 Mart 2018

“Adada Tiyatro Var” Başlıyor

Bozcaada Belediyesi tarafından kış etkinliği “Adada Tiyatro Var” başlıyor. Bozcaada Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz