Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

Bozcaada İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, son senelerde çeşitli sebeplerden dolayı pazar bulmakta zorlanılan ve istediği ilgiyi bulamadan dünyaca tanınan “çavuş üzümü” adına elini taşın altına koyuyor. 2018 Troya Yılı

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna
Haber Giriş Tarihi: 07 Temmuz 2018 11:33 Bozcaada Haberleri

Bozcaada İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, son senelerde çeşitli sebeplerden dolayı pazar bulmakta zorlanılan ve istediği ilgiyi bulamadan dünyaca tanınan “çavuş üzümü” adına elini taşın altına koyuyor.

2018 Troya Yılı Bozcaada Bağbozumu Etkinlikleri Projesi kapsamında bu sene birçok tanıtım, reklam, etkinlik ve organizasyonlar ile çavuş üzümünün pazarının artırılması ve eski değerine kavuşması adına organizasyonlar düzenlenecek.

S.S Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin de destek olmuş olduğu projeye Bozcaada Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü 80 bin TL bütçe ayırdı. On bağ üreticisinin katılmış olduğu belirtilen etkinliklere diğer bağ üreticileri de Temmuz ayı sonuna kadar İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurarak katılabileceği belirtildi.

Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumuna

İlçe Tarım Müdürlüğü bu proje adına bir internet sitesi açtı. Etkinliklere katılmak isteyenler projenin amacı ve detaylarının yazılı olduğu internet sitesi üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor. Projenin en önemli organizasyonu arasında bulunan ve “Tak Sepeti Koluna Haydi Bağbozumu”na sloganı ile tanıtılan bağbozumu etkinliği 10-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bagbozumu.net internet sitesi üzerinden kayıt olarak gerçekleştirilecek etkinlik adına katılımcılara Troya 2018 ve Tenedos logolu sepetler, önlükler ve şapkalar hediye edilerek toplu şekilde bağbozumu gerçekleştirilecek.

Paylaş:
Cinayet İşlenen Eğlence Yerinin Ruhsatı İptal Edildi

Bozcaada Haberleri

Cinayet İşlenen Eğlence Yerinin Ruhsatı İptal Edildi

Bozcaada'da geçen hafta içkili bir eğlence yerinde darbedilen gencin hayatını kaybetmesinin ardından yapılan Belediye Meclisi toplantısında, mekanın iş yeri açma

Bozcaada’da ki Cinayetle İlgili 3 Zanlı Tutuklandı

Bozcaada Haberleri

Bozcaada’da ki Cinayetle İlgili 3 Zanlı Tutuklandı

Bozcaada’da geçtiğimiz hafta meydana gelen darp olayı sonrasında yaşanan ölümle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine

Ünlü Sanatçıdan İhmal ve Tehdit İddiası

Bozcaada Haberleri

Ünlü Sanatçıdan İhmal ve Tehdit İddiası

Bozcaada geçtiğimiz günlerde çıkan kavgada darbedilen bir kişi hayatını kaybetmesi sonrasında Bozcaada da olaylar