2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı’nda Vizyon Belgesi’nde yer alan eğitim uygulamaları ve yürütülecek projeler ele alındı.

2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi
Haber Giriş Tarihi: 09 Mayıs 2019 15:53 Çan Haberleri

Çan Kaymakamlığı ve Çan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün planlamasıyla 2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı Nadir Pazarbaşı Düğün Salonunda yapıldı.

2023 Vizyon Belgesinin detaylarını ve Çan’ın eğitim-öğretim yolculuğunu konuşmak için düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı’nda Vizyon Belgesi’nde yer alan eğitim uygulamaları ve yürütülecek projeler ele alındı.
2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı’na Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, okul aile birlikleri başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çalıştay da İlçede eğitim-öğretimdeki mevcut durum değerlendirilerek, eksikliklerin neler olduğu, sosyal, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif alanlardaki başarı durumları masaya yatırıldı. İlçede eğitim ve öğretimde kalite ve başarıların arttırılması için yapılması gereken çalışmalar hakkında öneriler değerlendirildi.

Çalıştay, Bakanlık Vizyon Belgesinde yer alan 19 ana başlık ve bu başlıklar altında bulunan hedef ve alt hedefler 7 farklı komisyon tarafından değerlendirildi. Çalıştayın katılımcıları, konu başlıkları kapsamındaki öğretmenler, eğitim yöneticileri, öğrenci temsilcileri, veliler, okul aile birliği başkanları, sendika temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarından oluştu. Çalıştay oturumları başlamadan önce 2023 Eğitim Vizyonu tanıtım filmi izlendi. Tanıtım filminden sonra 2019 yılının Fuat Sezgin yılı olmasından dolayı Fuat Sezgin Belgeseli izletildi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Kaymakam Mustafa Gürdal açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından Çalıştay oturumlarına geçildi.

Paylaş:
Bülent Öz Çan Belediyesi’nin Borcunu Açıkladı

Çan Haberleri

Bülent Öz Çan Belediyesi’nin Borcunu Açıkladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, basın toplantısı düzenleyerek Çan Belediyesi’nin 114 milyon 859 bin TL borcu olduğunu

Bülent Öz İlk Nikahını Kıydı

Çan Haberleri

Bülent Öz İlk Nikahını Kıydı

Çana Belediye Başkanı Bülent Öz, ilk nikahını

Bülent Öz Resmen Göreve Başladı

Çan Haberleri

Bülent Öz Resmen Göreve Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Çan Belediye Başkan adayı Bülent Öz, mazbatayı alarak resmen Çan Belediye Başkanı