05 Aralık 2023 Salı

530 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı

Çan'da yapılacak olan 530 kişilik üniversite öğrenci yurdunun temel atma törenini bu gün gerçekleştirdi. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Çan Üniversite Öğrenci Yurdu Temel Atma

530 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı
Haber Giriş Tarihi: 18 Eylül 2018 21:49 Çan Haberleri

Çan’da yapılacak olan 530 kişilik üniversite öğrenci yurdunun temel atma törenini bu gün gerçekleştirdi.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Çan Üniversite Öğrenci Yurdu Temel Atma Töreni Çan’da geniş katılımla gerçekleştirildi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan Meslek Yüksek Okulu bünyesinde bulunan Çan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun da eğitim-öğretime başlamasıyla artan öğrenci barınma sorunu çözmek maksadıyla Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı. Yapılacak olan öğrenci yurdu 3922 m2’lik alan üzerine 6 kat olarak inşa edilecek.

Açılışta ilk konuşmayı ev sahibi Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu gerçekleştirdi. Kendisinden önceki dönemlerde ki yerel yöneticilerin yapılmak istenen üniversitelere yer bile göstermediğini vurgulayarak bu gün Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu’nun temelini attıklarını söyledi.

Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da konuşmasında, Çan’da yapılacak öğrenci yurdunun üniversitenin gelişmesine ve öğrenci sayısının artmasına olumlu katkı sağlayacağını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Sizlerin de bildiği Çanakkale’mizin ilçelerinden köylerine her yerde yatırım çalışmaları devam ediyor. Seçim öncesinde sizlerden destek isterken ifade ettiğimiz gibi, biz sizlere hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Sizlerin hizmetkarıyız, sizlerin emrinizdeyiz. Yapılacak yurt ile Çanımızda üniversite daha çok gelişecek, öğrenci sayımızı olumlu etkileyecek.” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan konuşmasında Çanakkale’nin sağlık kenti, eğitim kenti, sanayi, tarım ve turizm kenti haline gelmesi gerektiğini ifade ederek Çan’ ilçesinin sanayi bölgesi olması yanında artık bir eğitim bölgesi olma yolunda ilerliyor dedi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın konuşmasının ardından Çan İlçe Müftüsü Mustafa Korkmaz’ın yaptırdığı dua ile temel atma törenine geçilerek butona basıldı.

Temel atma töreninin hemen ardından Çan şehir merkezinde, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çan Şubesinin açılışı da gerçekleştirildi.

Paylaş:
Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Haberleri

Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Ramazan Bayramı mesajı

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

Çan Haberleri

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Haberleri

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, üniversite kaydına gelen öğrencileri "Evinize Hoşgeldiniz" diye