03 Haziran 2023 Cumartesi

Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri

Çan Belediyesi’nin 7.sini düzenlediği, Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7.si düzenlenen “Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri” Çan Hacılar Altı Mevkiinde hazırlanan

Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri
Haber Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2018 23:28 Çan Haberleri

Çan Belediyesi’nin 7.sini düzenlediği, Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7.si düzenlenen “Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri” Çan Hacılar Altı Mevkiinde hazırlanan alanda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Çan Demirci Camii İmam Hatibi Halil Sarıoğlu tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun konuşmasının ardından küçük pehlivanların güreşleri gerçekleştirildi. Gün boyu devam eden güreşlerde, çeşitli kategorilerde mücadele ederek dereceye giren pehlivanlara madalyaları verildi.
Çan Belediye Başkanı
Binlerce seyircinin katıldığı Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Ak Parti Çan İlçe teşkilatı, belediye meclis üyeleri, civar ilçe ve beldelerden gelen belediye başkanları, siyasi parti başkan ve temsilcileri, köy muhtarları ile güreş sever vatandaşlar coşkuyla izledi.
Gün boyu devam eden yağlı pehlivan güreşlerini uydu üzerinden yayın yapan Tek Rumeli TV ve TON TV canlı olarak yayınladı.

Çan Belediyesinin düzenlediği Çan Belediyesi 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne 50 Başpehlivan ve 500 güreşçi katıldı.
Zorlu mücadelelerin yaşandığı güreşlerde şampiyonluğu kazanan, finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup eden Serhat Balcı oldu.
Çan Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri
Başpehlivan Serhat Balcı
2- Hüseyin Gümüşalan
3- Orhan Okulu
4- Ali Gürbüz

BAŞALTI
1- Mesut Özgül
2- Emre Gürbüz
3- Mustafa Okulu

Paylaş:
Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Haberleri

Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Ramazan Bayramı mesajı

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

Çan Haberleri

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Haberleri

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, üniversite kaydına gelen öğrencileri "Evinize Hoşgeldiniz" diye