23 Eylül 2021 Perşembe

Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası Başlıyor

Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası başlıyor. Çan Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ve bu sene yedinci kez gerçekleştirilecek olan Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası heyecanı başlıyor. Turnuva, bu sene 29-30-31 Ocak ve

Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 25 Ocak 2019 14:23 Çan Haberleri

Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası başlıyor.

Çan Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ve bu sene yedinci kez gerçekleştirilecek olan Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası heyecanı başlıyor.

Turnuva, bu sene 29-30-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde yine Menderes Parkı’nda yaşanacak. Geçmiş dönemlerde olduğu üzere yine 5 kategoride düzenlenen yarışma dört gün sürecek. Turnuva sonucunda her kategoride ilk üçe giren oyuncuların birincileri 1.000 Türk Lirası hediye çeki, ikincileri 500 Türk Lirası hediye çeki, üçüncüleri ise 250 Türk Lirası hediye çeki ile ödüllendirilirken, ayrıca dereceye giren oyuncular kupa ve madalya da hak kazanacaklar.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu: “Satranç, bir zihin sporu olmakla beraber, asil bir oyundur. Doğru karar verebilmek adına, stratejik düşünmeyi gerektiren ayrıcalıklı bir spor dalıdır. Bu neden ile satranca olan ilgi büyük. Bu anlamda özellikle küçük yaşlarına rağmen, bu spora gönül veren çocuklarımızı ayrıca kutluyorum. Ayrıca onlara destek olan anne ve babalarına da teşekkür ediyorum. Çan Belediyesi olarak biz, her sosyal projemizi geleneksel hale getirdik, bu çok önemli ve anlamlı. Çan Belediyesi var olduğu sürece, bu tür etkinlikler devam edecektir, üstelik biz olsak da olmasak da, çünkü iyiden geriye dönmek zordur, eğer siz çıtayı yükseltirseniz bir daha kimse onu aşağıya indiremez. Bu da Çan için, çocuklar için, gelecek için büyük bir kazanım. Onun için biz bu gibi faaliyetlerimize ayrıca önem veriyoruz” dedi.

Başvurular 26 Ocak tarihinde sona erecek.

Paylaş:
Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Haberleri

Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Ramazan Bayramı mesajı

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

Çan Haberleri

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Haberleri

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, üniversite kaydına gelen öğrencileri "Evinize Hoşgeldiniz" diye