Çan´da 4 Yıllık Bölümlere Kayıtlar Başladı

Çan´da 4 Yıllık Bölümlere Kayıtlar Başladı

Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çan Meslek Yüksek Okulu ile birlikte ayrıca bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu da öğrenci kayıtlarına başladı.

Yeni açılan İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümüne de ilk kayıtlar yapılmaya başlandı. Çan Meslek Yüksek Okulu’na bu yıl açılan kontenjanla toplamda 745 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor. Böylelikle Çan’daki genel öğrenci toplamının 3000’e yaklaşması bekleniyor.

Çan Belediye Başkanı Başkanı Abdurrahman Kuzu öğrenci kayıtları sırasında şöyle konuştu. “Çok şükür bir hayalimiz daha gerçek oldu. Çan’da gerçekleşen üniversite kayıtlarında, hem öğrencilerin, hem de velilerin heyecanına ortak olan Başkan KUZU, kayıt günü Çan Meslek Yüksek Okulu’na giderek, ülkenin dört bir yanından Çan’a gelen öğrencilere ve ailelerine de hoş geldiniz karşılamasında bulundu. İlk kez üniversiteli olacak olmanın heyecanını yaşayan ve kayıt sırası bekleyen öğrenciler ve yakınlarıyla ilgilenen Başkan KUZU çok şükür bir hayalimiz daha gerçek oldu dedi.

Başkan KUZU yaptığı açıklamada; “Biz Belediye Başkanlığımızın ilk günlerinden itibaren Çan’a 4 yıllık üniversite kazandırmak için elimizi taşın altına koyduk. Çünkü biz Çan için yapılacak, Çan’a kazandırılacak her şeyi belediyeciliğin de ötesinde görev bildik ve nihayet bugün bunların meyvelerini almaya başladık. Ayrıca bugün buraya yurdumuzun dört bir yanından birçok öğrenci kardeşimiz kayıt için geldi. Belki daha önce hiç gelmemişlerdi, belki Çan’ın adını dahi duymamışlardı. Dolayısıyla ilk kez üniversiteye başlayacakları ve farklı bir yerde yaşam sürecekleri için, öğrenciler heyecanlı, aileleri ise haklı olarak evlatlarını bırakıp gidecekleri için biraz endişeliydiler. İşte biz öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak, onlarla ve aileleriyle tanışıp belediye olarak da yanlarında olduğumuzu ifade etmek istedik. Dileriz Çan’a gelen tüm öğrenci kardeşlerimiz buradan başarıyla ve güzel hatıralarla ayrılırlar. Burada oldukları sürece, hatta buradan gitseler dahi kapımız da gönlümüz de her daim onlara açık olacak. Çünkü biliyoruz ki buradan gittiklerinde de Çan’dan bir kültür elçisi olarak ayrılmış olacaklar. Ben bir kez daha Çan Meslek Yüksek Okulu’nu ve Çan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nu kazanıp gelen ve elbette devam eden öğrencilerimize de başarılı bir eğitim hayatı diliyorum. Rabbim öğrenci ve ailelerine mezun olduğu günleri de gösterir umarım. Ayrıca Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun Çan’a kazandırılması konusunda yanımızda olan bizlere destek ve güç veren başta Çanlı hemşerilerimiz olmak üzere, Çanakkale Valimize, ÇOMÜ Rektörüne, değerli Kaymakamımıza, AK Parti Çanakkale Milletvekillerimiz Sayın Bülent TURAN ve Sayın Ayhan GİDER’e ve hükümetimize çok teşekkür ederim. ” dedi.

Abdurrahman Kuzu Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider Bülent Turan Çan Belediye Başkanı Başkanı Çan Meslek Yüksek Okulu Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi ÇÖMÜ Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’a Veda10 Aralık 2018

Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’a Veda

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan onuruna veda yemeği düzenledi. Düzenlenen yemeğe; İl Milli

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı10 Aralık 2018

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri

Bülent Öz Çanlılar İle Buluşuyor08 Aralık 2018

Bülent Öz Çanlılar İle Buluşuyor

Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz, Çan halkı ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Kuzu Hacılarla Bir Araya Geldi30 Kasım 2018

Başkan Kuzu Hacılarla Bir Araya Geldi

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, hacılar ile bir araya geldi. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman