02 Aralık 2023 Cumartesi

Çan’da Başpehlivan Ali Gürbüz

Çan Belediyesi Geleneksel 8.Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başpehlivan Ali Gürbüz oldu.

Çan’da Başpehlivan Ali Gürbüz
Haber Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2019 0:15 Çan Haberleri

Çan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yağlı pehlivan güreşlerinin bu yıl 8.’si gerçekleştirildi.

Kortej yürüyüşü ile başlayan güreşlere Çan Belediye Başkanı Bülent Öz çarşı meydanında vatandaşları güreş meydanına davet etti. Çan Hacılar mevkiinde belediye tarafından hazırlanan güreş alanında yaklaşık 300 pehlivanın katılımıyla mücadeleler başladı. Müsabakalarda rakiplerini yenen Tanju Gemici ve Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz final mücadelesine çıktı. Finalde rakibi Tanju Gemici’yi yenen Ali Gürbüz Çan Güreşleri başpehlivanı oldu.

Çan Güreşlerinde Ali Gürbüz Başpehlivan olurken ikinci Tanju Gemici, üçüncülüğü ise Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren birlikte paylaştılar.

Çan Belediyesi Güreş Ağası olan iş insanı Yakup Köse geçen yıl 61 bin TL vererek aldığı ağalığa gelecek yıl da Çan Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş ağası olarak devam edecek.

Çan Belediyesi Geleneksel 8.Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Paylaş:
Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Haberleri

Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Ramazan Bayramı mesajı

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

Çan Haberleri

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Haberleri

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, üniversite kaydına gelen öğrencileri "Evinize Hoşgeldiniz" diye