27 Haziran 2019 Perşembe

Çan’da Girişimci Kadınlara Tam Destek

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çan’da bulunan kadın esnaflar ile istişare toplantısında buluştu. Çan Belediyesi Nadir Pazarbaşı Düğün Salonunda düzenlenen istişare toplantısına Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun yanı sıra

Çan’da Girişimci Kadınlara Tam Destek
Haber Giriş Tarihi: 19 Şubat 2019 15:11 Çan Haberleri

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çan’da bulunan kadın esnaflar ile istişare toplantısında buluştu.

Çan Belediyesi Nadir Pazarbaşı Düğün Salonunda düzenlenen istişare toplantısına Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çan İlçe Başkanı Murat Okan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ve Çanlı kadın esnaflar katıldı.

Girişimci kadınlara destek olduklarını vurgulayan Başkan Kuzu:“ Girişimci kadınlarımıza ekonomi, KOSGEB gibi birçok konuda destek veriyoruz. Fakat verdiğimiz desteğin en güzel örneği Üretici Kadınlar Pazarı. Evinde göz nuru, el işi ürünlerini yapan kadınlarımız kurmuş olduğumuz Üretici Kadınlar Pazarı’nda ürünlerini sergileyip ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar.” dedi.

Çan’ın alt ve üst yapı gibi kronik sorunlarının çözüldüğünü vurgulan Kuzu, Çan’da Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesi ile beraber özellikle gençlere yönelik istihdamın artacağını özetledi.

2014 senesi yerel seçimlerinde Organize Sanayi Bölgesi vaadinde bulunduklarında Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün dillendirilmediğini belirten Kuzu: “Şimdi 1915 Çanakkale Köprüsü ve Çan’dan geçecek otoyol bölgesine kuracağımız Organize Sanayi Bölgesi ile Çanımız senelerdir beklemiş olduğu hareketliliğe kavuşmuş olacak. İzmir gibi önemli bir ihracat limanına ulaşım yolumuz kısalacak ve Organize Sanayi Bölgesi sayesinde gerek Çanımız gerekse de köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız önemli bir istihdam olanağı kazanmış olacak.” dedi.

Başkan Kuzu, konuşmasının sonrasında kadın esnaflar ile karşılık fikir alışverişinde bulundu. Kadın esnafların herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını soran Başkan Kuzu, kadın esnafların yanında olduğunu belirtti.

 

Paylaş:
Şehit Mustafa Yerli Vefatının Birinci Yılında Anıldı

Çan Haberleri

Şehit Mustafa Yerli Vefatının Birinci Yılında Anıldı

Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Yerli şahadetinin birinci sene-i devriyesi dolayısıyla evinin önünde mevlid-i şerif okutularak iftar yemeği

2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çan Haberleri

2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

2023 Eğitim Vizyonu Çan Eğitim Çalıştayı’nda Vizyon Belgesi’nde yer alan eğitim uygulamaları ve yürütülecek projeler ele

Bülent Öz Çan Belediyesi’nin Borcunu Açıkladı

Çan Haberleri

Bülent Öz Çan Belediyesi’nin Borcunu Açıkladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, basın toplantısı düzenleyerek Çan Belediyesi’nin 114 milyon 859 bin TL borcu olduğunu