Çan’da Kariyer Danışmanlık Hizmeti

Çan’da Kariyer Danışmanlık Hizmeti

Çan Belediyesi, önceki senelerde olduğu gibi, bu sene de üniversite sınavlarına giren gençlere, hayatlarının bu ilk dönüm noktalarında doğru bir yön tayin edebilmelerine yardımcı olabilmek için, tercih danışmanlık hizmet merkezi kurdu.

Çan Belediyesi tarafından her sene yapılmakta olan tercih danışmanlık hizmeti, özel eğitim kurslarının uzman öğretmelerinin katkıları ile gerçekleştiriliyor. Çan Belediyesi Menderes Parkı’nda üniversite tercih danışmanlık merkezinde sınavlara giren onlarca kentli genç tercihlerini belirleme imkanı elde etti.

Tüm gençlere başarılar dileyen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, “Çan Belediyesi olarak biz, belediyecilik hizmetlerinin ve şehre yapılan yatırımların dışında insan odaklı hizmet etmeyi görev olarak bildik. Bu nedenle neslimize, gençlerimize her alanda, her durumda sahip çıktık, çünkü biliyoruz ki geleceği inşa etmek, gençlere sahip çıkmaktan geçer. Onun adına üniversite sınavlarına giren, yaşamlarının en önemli ilk kararlarını vererek, bir dönüm noktası yaşayacak olan gençlerimize, senelerdir tercih danışmanlık merkezi kurarak, yaşamlarına dair, doğru bir yol haritası çizmeleri konusunda yanlarında olduk. Aileler de öğrenciler de sınav öncesi ayrı bir telaş, tercih süresince de ayrı bir telaş içindedirler. Tüm bunlara çözüm sağlamak için belediye başkanlığımızın ilk senesinden bu yana üniversite tercih danışmanlık hizmetini vererek geleceğimize yatırım yapıyoruz. Yaşamda başarılı olmanın yolu disiplini çalışmaktan geçer. Kıymetli gençlerimizin, üniversite yaşamlarında istikballerini düşünerek, disiplini elden bırakmadan, öğrencilik yaşamlarına devam etmelerini temenni eder, bir kez daha başarılar dilerim. Ayrıca kariyer danışmanlığında hizmet veren öğretmenlerimize de çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Abrruhman Kuzu Çan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Bülent Öz Çanlılar İle Buluşuyor08 Aralık 2018

Bülent Öz Çanlılar İle Buluşuyor

Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz, Çan halkı ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Kuzu Hacılarla Bir Araya Geldi30 Kasım 2018

Başkan Kuzu Hacılarla Bir Araya Geldi

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, hacılar ile bir araya geldi. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman

Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı’dan Çan Belediyesine Ziyaret27 Kasım 2018

Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı’dan Çan Belediyesine Ziyaret

Şehit Aileleri Vakfı ve Çan Şubesi yönetimi Çan Belediyesi’ni ziyaret etti. Çanakkale Gazi ve

Çan Çiçekleri Açıyor Projesi Açılışı Yapıldı20 Kasım 2018

Çan Çiçekleri Açıyor Projesi Açılışı Yapıldı

Çan Çiçekleri Açıyor projesinin açılış töreni yapıldı. Çanakkale Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin