Çan’da Kariyer Danışmanlık Hizmeti

Çan’da Kariyer Danışmanlık Hizmeti

Çan Belediyesi, önceki senelerde olduğu gibi, bu sene de üniversite sınavlarına giren gençlere, hayatlarının bu ilk dönüm noktalarında doğru bir yön tayin edebilmelerine yardımcı olabilmek için, tercih danışmanlık hizmet merkezi kurdu.

Çan Belediyesi tarafından her sene yapılmakta olan tercih danışmanlık hizmeti, özel eğitim kurslarının uzman öğretmelerinin katkıları ile gerçekleştiriliyor. Çan Belediyesi Menderes Parkı’nda üniversite tercih danışmanlık merkezinde sınavlara giren onlarca kentli genç tercihlerini belirleme imkanı elde etti.

Tüm gençlere başarılar dileyen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, “Çan Belediyesi olarak biz, belediyecilik hizmetlerinin ve şehre yapılan yatırımların dışında insan odaklı hizmet etmeyi görev olarak bildik. Bu nedenle neslimize, gençlerimize her alanda, her durumda sahip çıktık, çünkü biliyoruz ki geleceği inşa etmek, gençlere sahip çıkmaktan geçer. Onun adına üniversite sınavlarına giren, yaşamlarının en önemli ilk kararlarını vererek, bir dönüm noktası yaşayacak olan gençlerimize, senelerdir tercih danışmanlık merkezi kurarak, yaşamlarına dair, doğru bir yol haritası çizmeleri konusunda yanlarında olduk. Aileler de öğrenciler de sınav öncesi ayrı bir telaş, tercih süresince de ayrı bir telaş içindedirler. Tüm bunlara çözüm sağlamak için belediye başkanlığımızın ilk senesinden bu yana üniversite tercih danışmanlık hizmetini vererek geleceğimize yatırım yapıyoruz. Yaşamda başarılı olmanın yolu disiplini çalışmaktan geçer. Kıymetli gençlerimizin, üniversite yaşamlarında istikballerini düşünerek, disiplini elden bırakmadan, öğrencilik yaşamlarına devam etmelerini temenni eder, bir kez daha başarılar dilerim. Ayrıca kariyer danışmanlığında hizmet veren öğretmenlerimize de çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Abrruhman Kuzu Çan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Hande Yener’den Muhteşem Konser24 Eylül 2018

Hande Yener’den Muhteşem Konser

Çan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılı etkinlikleri gece düzenlenen Hande Yener Konseriyle sona erdi.

Çan’ın Kurtuluşunun 96. Yılı Etkinlikleri23 Eylül 2018

Çan’ın Kurtuluşunun 96. Yılı Etkinlikleri

Çan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılı gündüz etkinlikleriyle kutlandı. 23 Eylül 1922 yılında Yunan

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çan Şubesi Açıldı20 Eylül 2018

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çan Şubesi Açıldı

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çan Şubesinin açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın

530 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı18 Eylül 2018

530 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı

Çan’da yapılacak olan 530 kişilik üniversite öğrenci yurdunun temel atma törenini bu gün gerçekleştirdi.