Çanlılar Aile Sağlığı Merkezine Kavuşuyor

Çanlılar Aile Sağlığı Merkezine Kavuşuyor

Çan’da Atatürk ve Fatih Mahalleri Aile Sağlığı Merkezi’ne kavuşuyor.

Çan’da Atatürk ve Fatih Mahalleri’ni ziyaret eden Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, mahalle sakinleri ile bir araya gelmişti. Mahallelilerin talep ve görüşlerini iletmelerinin üzerine mahallelilerine aile sağlığı merkezi sözü veren Başkan Kuzu, kısa zaman içerisinde iki mahalleyi de sevindiren müjdeyi verdi.

Nadir Pazarbaşı Düğün Salonu’nun hemen yanına kurulan yeni Aile Sağlığı Merkezi kullanıma hızlıca hazırlanırken bir iki hafta içerisinde de doktorların göreve başlaması ile Atatürk ve Fatih Mahallesi yaşayanlarına hizmet veremeye başlayacak. Her iki mahallenin de ortak ulaşım noktasında bulunan yeni aile sağlığı merkezi ile ilgili açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman kuzu, Çanlıların en iyi sağlık hizmetlerini hat etmiş olduklarını, bunun adına da gereken ne var ise gerçekleştirme çabasında olduklarını belirtti.

Çan Belediyesi Başkanı Kuzu, “Çanlı hemşirelerimin sağlık hizmetlerinden en iyi biçimde faydalanmasını sağlamak adına gayret ediyoruz. Bu nedenle de Atatürk ve Fatih Mahallerimizde ikamet eden hemşirelerimiz böyle bir aile sağlığı merkezi ihtiyacından bahsettiler. Bizler de hemen harekete geçerek merkez için fiziksel koşullar oluşturduk. Bunun yanında bu merkezde görev yapacak doktorlar adına gerekli yerlere başvurduk. Ham dolsun aile sağlığı merkezimin yeri hazır, iç teşrifatı da tamamlanmak üzere hatta burada çalışacak doktorlarımız da bir iki hafta içerisinde göreve başlayacak. Hem Atatürk hem de Fatih Mahallemize hem de Çanımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Abdurrahman Kuzu Çan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çan Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı16 Ağustos 2018

Çan Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı

Çan Belediyesi, Açık Hava Sinema Günleri ile Çanlıları, klasik Türk fimleri ile buluşturuyor. Çan

Çan’da Kariyer Danışmanlık Hizmeti11 Ağustos 2018

Çan’da Kariyer Danışmanlık Hizmeti

Çan Belediyesi, önceki senelerde olduğu gibi, bu sene de üniversite sınavlarına giren gençlere, hayatlarının

Çan Kültür Merkezine Kavuşuyor07 Ağustos 2018

Çan Kültür Merkezine Kavuşuyor

Çanlılar kültür merkezine kavuşuyor. Uzun seneler önce temeli atılan acak bir türlü tamamlanamayan Çan

Prestij Caddesi’nin Yeni Görünümü Etkiledi07 Ağustos 2018

Prestij Caddesi’nin Yeni Görünümü Etkiledi

Çan Belediyesi’nin çalışmaları sonucunda biten Çan Prestij Caddesi’nin yeni görüntüsü kentliler tarafından sevildi. Prestij