Termik Santralde Yangın Kontrol Altına Alındı

Çan’da faaliyet gösteren Çan-2 Termik Santrali’nde çıkan yangın kontrol altına alındı. ODAŞ Elektrik Üretim A.Ş tarafından işletilen Çan-2 Termik Santrali’nde henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama oldu ve ardından kömür depolama sahasında

Termik Santralde Yangın Kontrol Altına Alındı
Haber Giriş Tarihi: 18 Eylül 2018 15:19 Çan Haberleri

Çan’da faaliyet gösteren Çan-2 Termik Santrali’nde çıkan yangın kontrol altına alındı.

ODAŞ Elektrik Üretim A.Ş tarafından işletilen Çan-2 Termik Santrali’nde henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama oldu ve ardından kömür depolama sahasında yangın çıktı.

AFAD, Çan Belediyesi İtfaiye ekipleri ve çok sayıda sağlık personeli yangın çıkan bölgeye gelerek müdahale etti.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve Çan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; yangın kontrol altına alınarak soğutma işlemine devam ediliyor.

Yangın esnasında 6 işçinin zehirlenme tehlikesine karşı Çan Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği bilgisine ulaşıldı.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu yaptığı açıklamada, “Bize gelen ilk bilgi de termik santralde bir patlama olduğu yönündeydi. Ekiplerimizin olay yerinde yaptığı incelemede yaşanan olayın kömür aktarım bandında meydana gelen yangınla alakalı olduğunu öğrendik. Şu anda Çan Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Soğutma çalışmalarına başlayacaklar.” İfadelerini kullandı.

-Güncelleme-
ODAŞ Enerji yangınla ilgili yaptığı açıklamasında, Çan’da bulunan 340 megavat gücüne sahip olan Çan-2 Termik Santrali’ndeki yangının derhal müdahale edilerek söndürüldüğü ve dumandandan etkilenen çalışanlara gerekli müdahalenin yapılarak, durum kontrol altına alındığı belirtildi.

Paylaş:
Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Haberleri

Bülent Öz’ün Bayram Mesajı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Ramazan Bayramı mesajı

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

Çan Haberleri

Çan’da Sağlık Tesislerinin Temeli Atıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Haberleri

Çan Meslek Yüksekokulu’nda Kayıtlar Başladı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, üniversite kaydına gelen öğrencileri "Evinize Hoşgeldiniz" diye