24. Japonya Günleri Gerçekleştirildi

Türk-Japon Dostluk Topluluğu tarafından 24. sü düzenlenen 'Japonya Günleri' Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Rektör

24. Japonya Günleri Gerçekleştirildi
Haber Giriş Tarihi: 30 Mart 2018 21:16 Güncelleme: ÇÖMÜ Haberleri

Türk-Japon Dostluk Topluluğu tarafından 24. sü düzenlenen ‘Japonya Günleri’ Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, akademik personel ile çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.
Davetlilere Japon Çay Töreni (Sado) sunumu ile başlayan etkinlikte, Kendo, Japon Dansları, Anime, Origami, Cosplay, Müzik, Tiyatro, Manga, Yemek, Japon Edebiyatı, Japon Kaligrafi, Japon Oyunlar, Sado gibi birbirinden farklı birçok öğrenci kulübünün hazırladığı sergi gezildi.

“Japonya Günleri”nin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Aydın Özbek yaptı.
Doç. Dr. Özbek, 24 sene önce 1994 yılında üniversite bünyesinde kurulan en eski topluluklardan olan Türk-Japon Dostluk Topluluğu’nun kurucusu olduğunu belirterek bölüm ve toplulukla ilgili bilgiler verdi. Doç. Dr. Özbek; ‘’ Bu sene Troia Yılı olması nedeniyle aramızda bulunan Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara’a teşekkür ediyoruz’’ dedi.

24. Japonya Günleri’nde gün boyu, Japon kaligrafi (Shodo), Japon kılıç teknikleri (Kendo), Japon yemekleri standı, Japon satrancı (Shogi) standı, kağıt katlama (Origami) sergisi, Japon Çay töreni, Anime gösterimi gibi geleneksel ve popüler Japon kültürüne ilişkin bir çok etkinlik yapıldı.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)