02 Temmuz 2022 Cumartesi

“Analiz Sayısı Yüzde 400 Arttı”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. ÇOBİLTUM Yönetim Kurulu Toplantısı; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları

“Analiz Sayısı Yüzde 400 Arttı”
Haber Giriş Tarihi: 16 Ocak 2019 11:20 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı.

ÇOBİLTUM Yönetim Kurulu Toplantısı; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Görün, Prof. Dr. Ahmet Erdem, ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

ÇOBİLTUM yönetim kurulu toplantısı, Müdür Oral’ın birimin 2018 senesinin çalışmalarını özetlediği sunumu ile başladı. Birimin hedefleri, araştırma geliştirme çalışmalarına katkıları, birimin neden tercih edilmiş olduğunu kaydettiği konuşmasında Müdür Oral, ÇOBİLTUM’daki toplam analiz sayılarının senelere göre artışını vurgulayarak; “2018 seneleri itibari ile analiz sayısı yüzde 400 arttı. Başvuru sayısı ise 630 çıktı.” dedi.

“ÇOBİLTUM başarı açısından değerlendirildiğinde ve 2015 senesinden bugüne yapılan çalışmalar karşılaştırıldığında çok ciddi bir ilerleme, gelişme olduğu görülmektedir.Hepimiz laboratuvarların önemli olduğunu bilerek buraya özel bir önem vermeye çalıştık. Arkeometri laboratuvarının kurulması, toprak analiz laboratuvarının buraya alınması çok önemli gelişmeler” diyerek başladığı konuşmasında Rektör Acer, bunların hepsinin ilgi, alaka ile olduğunu ve ÇOBİLTUM’un da bu seneler içerisinde müthiş bir ilerleme gösterdiğini vurguladı.

Rektör Acer, ÇOBİLTUM’un gelişiminden duymuş olduğunu memnuniyeti belirterek ÇOBİLTUM’un üniversitenin dışa açılan kapılarından ve önem arz eden birimlerinden biri olduğunu ve rektörlük olarak desteklerinin artarak devam edeceğini vurguladı.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)