Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyeti Çanakkale’de

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyeti Çanakkale’de

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Sektörel Operasyonel Programı’na Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak başvurusu yapılan yaklaşık sekiz milyon avro bütçeli “Yenilenebilir Gençlik Enerjisi/Yeniden Sen) Operasyonu çerçevesinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinden oluşan grup, operasyonda bulunacak olan ekip ile beraber Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ett.

Makam ziyareti sonrasında Senato Salonu’nda operasyon hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç’ün yapmış olduğu açılış konuşması ile başlayan toplantıda, GMKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Uzmanı Emine Aktuğ tarafından Yenilenebilir Gençlik Enerjisi Operasyonu tanıtım sunumu yapıldı. Sunum sonrasında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinin soruları, operasyonda bulunacak proje ekibi üyeleri tarafından yanıtlandı.

Toplantı sonrasında toplantıya katılım gösteren ekip ile beraber operasyonun uygulama yerini görmek adına Eğitim Merkezi binası ziyaret edildi. Operasyon kapsamında alınacak olan yenilenebilir enerji eğitim kitleri ve ilgili ekipmanlar adına ayrılmış olan fotovoltik, rüzgar ve biyogaz enerjisi eğitim birimlerine ait olan bölgeler kontrol edildi.

Program, Delegasyon ve ilgili proje ekibi üyelerinin Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı da ziyaret etmesi ile devam etti. Çanakkale Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda operasyon süreci ve gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ile Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya bilgi verildi. Bilgilendirme ardından Orhan Tavlı Operasyon hakkındaki görüşlerini belirterek Delegasyon yetkililerine Çanakkale’nin potansiyeli hakkında bilgi verdi.

Çanakkale ÇÖMÜ Orhan Tavlı Yücel Acer

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

ÇÖMÜ’de Sıcak Çorba İkramları Başladı15 Ekim 2018

ÇÖMÜ’de Sıcak Çorba İkramları Başladı

Çanakkale Belediyesi’nin Terzioğlu Kampüsü’ndeki sıcak çorba ikramları başladı. Çanakkale Belediyesi’nin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde

Kampüste Sıcak Çorba İkramları Başlıyor10 Ekim 2018

Kampüste Sıcak Çorba İkramları Başlıyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel hale geldiği sıcak çorba ikramları başlıyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenim

ÇOMÜ Bükreş’te Tanıtıldı11 Eylül 2018

ÇOMÜ Bükreş’te Tanıtıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Uluslararası Sosyal ve Davranış Bilimleri

Gelibolu Piri Reis MYO’da İlk Kayıtlar Yapıldı03 Eylül 2018

Gelibolu Piri Reis MYO’da İlk Kayıtlar Yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversites Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu’nda 2018- 2019 akademik yılının ilk