Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyeti Çanakkale’de

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyeti Çanakkale’de

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Sektörel Operasyonel Programı’na Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak başvurusu yapılan yaklaşık sekiz milyon avro bütçeli “Yenilenebilir Gençlik Enerjisi/Yeniden Sen) Operasyonu çerçevesinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinden oluşan grup, operasyonda bulunacak olan ekip ile beraber Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ett.

Makam ziyareti sonrasında Senato Salonu’nda operasyon hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç’ün yapmış olduğu açılış konuşması ile başlayan toplantıda, GMKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Uzmanı Emine Aktuğ tarafından Yenilenebilir Gençlik Enerjisi Operasyonu tanıtım sunumu yapıldı. Sunum sonrasında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinin soruları, operasyonda bulunacak proje ekibi üyeleri tarafından yanıtlandı.

Toplantı sonrasında toplantıya katılım gösteren ekip ile beraber operasyonun uygulama yerini görmek adına Eğitim Merkezi binası ziyaret edildi. Operasyon kapsamında alınacak olan yenilenebilir enerji eğitim kitleri ve ilgili ekipmanlar adına ayrılmış olan fotovoltik, rüzgar ve biyogaz enerjisi eğitim birimlerine ait olan bölgeler kontrol edildi.

Program, Delegasyon ve ilgili proje ekibi üyelerinin Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı da ziyaret etmesi ile devam etti. Çanakkale Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda operasyon süreci ve gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ile Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya bilgi verildi. Bilgilendirme ardından Orhan Tavlı Operasyon hakkındaki görüşlerini belirterek Delegasyon yetkililerine Çanakkale’nin potansiyeli hakkında bilgi verdi.

Çanakkale ÇÖMÜ Orhan Tavlı Yücel Acer

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi’nden Ankara Ziyareti04 Aralık 2018

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi’nden Ankara Ziyareti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Ankara ziyareti gerçekleştirildi. ÇOMÜ Öğrenci Konseyi öncülüğünde

18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii’ne Diyanet’ten Destek04 Aralık 2018

18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii’ne Diyanet’ten Destek

18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii’ne destek geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi’nde 20

ÇOMÜ Mezunu Senarist Ödül Kazandı01 Aralık 2018

ÇOMÜ Mezunu Senarist Ödül Kazandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mezunu Ali Kışlar, kısa film senaryosu ile ödül kazandı. Bu

ÇOMÜ’de Kültür ve Sanat Şöleni Başladı01 Aralık 2018

ÇOMÜ’de Kültür ve Sanat Şöleni Başladı

Troya’dan Esintiler Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni başladı. ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 2018