Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyeti Çanakkale’de

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyeti Çanakkale’de

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Sektörel Operasyonel Programı’na Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak başvurusu yapılan yaklaşık sekiz milyon avro bütçeli “Yenilenebilir Gençlik Enerjisi/Yeniden Sen) Operasyonu çerçevesinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinden oluşan grup, operasyonda bulunacak olan ekip ile beraber Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ett.

Makam ziyareti sonrasında Senato Salonu’nda operasyon hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç’ün yapmış olduğu açılış konuşması ile başlayan toplantıda, GMKA Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi Uzmanı Emine Aktuğ tarafından Yenilenebilir Gençlik Enerjisi Operasyonu tanıtım sunumu yapıldı. Sunum sonrasında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinin soruları, operasyonda bulunacak proje ekibi üyeleri tarafından yanıtlandı.

Toplantı sonrasında toplantıya katılım gösteren ekip ile beraber operasyonun uygulama yerini görmek adına Eğitim Merkezi binası ziyaret edildi. Operasyon kapsamında alınacak olan yenilenebilir enerji eğitim kitleri ve ilgili ekipmanlar adına ayrılmış olan fotovoltik, rüzgar ve biyogaz enerjisi eğitim birimlerine ait olan bölgeler kontrol edildi.

Program, Delegasyon ve ilgili proje ekibi üyelerinin Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı da ziyaret etmesi ile devam etti. Çanakkale Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda operasyon süreci ve gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ile Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya bilgi verildi. Bilgilendirme ardından Orhan Tavlı Operasyon hakkındaki görüşlerini belirterek Delegasyon yetkililerine Çanakkale’nin potansiyeli hakkında bilgi verdi.

Çanakkale ÇÖMÜ Orhan Tavlı Yücel Acer

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

ÇOMÜ Dış Danışma Kuruluyla Bir Araya Geldi20 Şubat 2019

ÇOMÜ Dış Danışma Kuruluyla Bir Araya Geldi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; “Artık daha fazla bilim, bilimsel

ÇÖMÜ Öğrencisi Survivor’da06 Şubat 2019

ÇÖMÜ Öğrencisi Survivor’da

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi, Survivor’da. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi Büşra Yalçın, TV8

Öğrenci Konseyi Başkanı Valilikte28 Ocak 2019

Öğrenci Konseyi Başkanı Valilikte

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Alper Uysal, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret

Acer 18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu26 Ocak 2019

Acer 18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer 18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii